Hit drugiej rundy piłkarskiego Pucharu Polski w okręgu radomskim nie zawiódł. Proch Pionki rozbił Drogowca Jedlińsk

Maciej Kwiatkowski
Proch Pionki w III rundzie Pucharu Polski. Podopieczni Pawła Góraka wyeliminowali Drogowca Jedlińsk Maciej Kwiatkowski
W najciekawszym pojedynku II rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu Proch Pionki nie dał szans 4. ligowemu Drogowcowi Jedlińsk, triumfując różnicą trzech goli. W innych pojedynkach na uwagę zasługują rozmiary wygranej LKS-u II Promna nad KS Wysokin.

W Pionkach mający aspiracje walki w tym sezonie o awans do 5. ligi, miejscowy Proch, podejmował beniaminka 4. ligi mazowieckiej, Drogowca Jedlińsk. Zarówno gospodarze, jak i podopieczni Dariusza Mortki do rywalizacji podeszli na "poważnie", a szkoleniowcy wystawili właściwie najmocniejsze składy. Niezwykle wyrównana pierwsza połowa przyniosła spodziewane emocje. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, mecz był dość otwarty, a sporo pracy mieli obaj bramkarze. Ostatecznie ta część gry zakończyła się remisem 1:1. Po zmianie stron zaczęła uwidaczniać się przewaga gospodarzy. W końcu w 68 minucie Tomasz Janiszewski wpadł z futbolówką w pole karne i strzelając w tak zwany krótki róg, podwyższył rezultat. Od tego momentu nie mający nic do stracenia goście rzucili się do ataków, co skrzętnie w samej końcówce wykorzystali miejscowi. O instynkcie strzeleckim dał znać Rafał Gil, który trafił najpierw w 86 minucie a w 90 ustalił wynik konfrontacji. - Z przebiegu gry drużyna Prochu wygrała zasłużenie – powiedział trener Mortka.

Proch Pionki – Drogowiec Jedlińsk 4:1 (1:1)
Bramki
: Gil 2, Więcek, Janiszewski – Rogoliński.

Inny 4. ligowiec czyli Oskar Przysucha nie dał szans rywalom i rozgromił Blask Odrzywół. Dwa z siedmiu goli dla gości zdobył Przemysław Nogaj.

Blask Odrzywół - SKS Oskar Przysucha 0:7 (0:3)
Bramki
: Nogaj 2, Kołtunowicz, Woźniak, Bogołębski, Pankowski, Knap.
Oskar: Brzeziński - Bojanowicz, Moskwa (46' Sala), Solomon (46' Machajek), Dorożyński - Obuch (46' Woźniak), Czarnota (46' Bogołębski), Trojanowski, Imiołek, Nogaj (46' Pankowski) - Kołtunowicz (70' Dyl)

Aż 15 goli uzyskali piłkarze rezerw LKS-u Promna, którzy pokonali KS Wysokin. Szkoda tylko, że pierwszy zespół - rywalizujący na boiskach 5. ligi nie pojechał na spotkanie z Wulkanem Zakrzew, oddając pojedynek walkowerem...

KS Wysokin - LKS Promna 0:15

Wulkan Zakrzew - LKS Promna 3:0 walkower.

W kolejnej rundzie zobaczymy także 5. ligowe zespoły: rezerw Radomiaka oraz Energii Kozienice. Pierwsi wygrali walkowerem z KS Błotnica, zaś kozieniczanie nie dali szans beniaminkowi ligi okręgowej Polonii Iłża. Energia wygrała na wyjeździe aż 5:0.

KS Błotnica - Radomiak II Radom 0:3 walkower

Polonia Iłża - Enea Energia Kozienice 0:5 (0:1)
Bramki: Stępień 2, Maciąg, Piasek, Ewerton Miquel.

Awans bez gry uzyskała także drużyna KS Warka, bowiem z udziału w pojedynku zrezygnowali zawodnicy Centrum Radom. O powodach tej decyzji informowaliśmy.

KS Warka - Centrum Radom 3:0 - walkower

Takim samym rezultatem, ale uzyskanym, już po 90 minutach walki zakończył się mecz w Potworowie. Miejscowy Klub Sportowy nie sprostał Zodiakowi. Gole dla przyjezdnych uzyskali: Adrian Turzyński, Bartłomiej Wielgus i Kacper Nowak.

KS Potworów - Zodiak Sucha 0:3 (0:2)
Bramki: Turzyński, Wielgus, Nowak.

- Wygrywamy pewnie i meldujemy się w trzeciej rundzie. Wysoki wynik nie może mylić, bo pierwsza połowa była bardzo słaba w naszym wykonaniu. To gospodarze dwa razy wychodzili na prowadzenie i zmuszali nas do gonienia wyniku. Kilka mocnych słów w przerwie i na drugą połowę wychodzimy z zupełnie innym nastawieniem - informuje strona klubu z Wyśmierzyc. Ostatecznie MKS rozgromił Mogielankę.

Mogielanka Mogielnica - MKS Wyśmierzyce 2:6 (2:2)
Bramki: Łysakowski 2, A. Narożnik 2, K. Narożnik, Dąbrowski dla MKS-u.

Jeszcze więcej goli, bo aż dziewięć padło w niezwykle wyrównanym spotkaniu w Głowaczowie. Gospodarze, a więc Legion przegrywał nawet różnicą trzech bramek z Pilicą, ale w 86 minucie za sprawą Oliwiera Wojasa wyrównał stan rywalizacji. Wydawało się, że o awansie którejś z drużyn zadecydują rzuty karne. Tak się nie stało, bo awans Pilicy dał Daniel Stolarczyk, który jednocześnie skompletował hat-trika.

Legion Głowaczów - Pilica Nowe Miasto nad Pilicą 4:5 (1:3)
Bramki: Wojas 2, Łukowski, Czubaj - Stolarczyk 3, Płodzik, Abramczyk.

W pozostałych meczach II rundy, nie zanotowano niespodzianek. Orzeł Wierzbica wbił sześć goli Akcji Jastrzębia, nie tracąc przy tym żadnego. Oronka Orońsko wygrała w Mirowie z Gryfią 4:2, a KS Maków zdobył Garbatkę - Letnisko, triumfując 6:3! Tymczasem w pojedynku dwóch przedstawicieli "okręgówki" Powiślanka Lipsko pokonała Królewskich Jedlnia. W końcu do kolejnej fazy Pucharu Polski awansowała również Szydłowianka, zwyciężając 3:0 Skaryszewiankę.