Hydrotruck Radom odniósł szczęśliwe zwycięstwo we Wrocławiu

Sylwester Szymczak
archiwum
W niedzielnym meczu I ligi koszykarzy, Hydrotruck Radom wygrał na wyjeździe z WKK Wrocław. W ostatniej sekundzie miejscowi mogli wygrać...ale drużynie z Radomia dopisało szczęście.

WKK Wrocław - Hydrotruck Radom 69:70 (20:17, 20:23, 13:22, 16:8)

Wrocław: Koelner 20 (3), Kempa 15 (1), Rosołowski 10 (2), Kowalczyk 8, Ochońko 5, Walczak 4, Matusiak 3, Ashaolu 2, Karwik 2.
Radom: Williams 20 (3), Ciechociński 17 (1), Formella 11 (2), Wall 9 (1), Zalewski 6 (2), Szymański 4, Sadowski 2, Sowa 1, Krzych 0.

Po dwóch porażkach z rzędu Hydrotruck przystępował do meczu z bilansem 5-5. Zespół bardzo chciał go poprawić.
Początek był dobry w wykonaniu naszej drużyny, która objęła prowadzenie 7:3, ale potem popełeniała sporo błędów i strat i Wrocławianie potrafili w drugiej kwarcie wypracować kilka punktów przewagi. Na przerwę obie ekipy schodziły przy remisie 40:40.

Trzecia kwarta była bardzo dobra w wykonaniu radomskiej ekipy. Wreszcie ze szczelną obroną i lepszą skutecznością. Na początku czwartej kwarty Hydrotruck miał nawet 13 punktów przewagi i wydawało się, że Hydrotruck odniesie pewne zwycięstwo. Niestety tak jak w poprzednich meczach, nasz zespół skomplikował sobie sytuację. W końcówce gospodarze odrobili sporo punktów i zrobiło się 69:70. Na 18 sekund przed końcem nasza drużyna miała piłkę. Na nasze szczęście w ostatniej akcji miejscowi nie trafili do kosza.

W sobotę o godz. 16 Hydrotruck u siebie zagra z Sokołem Międzychód.

W innych meczach: Miasto Szkła Krosno - SKS Fulimpex Starogard Gdański 94:88, Niedźwiadki Przemyśl - Kotwica Kołobrzeg 61:86, Sokół Międzychód - Żak Koszalin 94:82, GKS Tychy - Śląsk II Wrocław 90:73, Decka Pelplin - AZS AGH Kraków 85:67, Górnik Wałbrzych - AZS AWF Mickiewicz Katowice 86:69.