Hydrotruck Radom przegrał z mistrzem Polski w Ostrowie Wielkopolskim

Sylwester Szymczak
Robert  Witka trener Hydrotrucku
Robert Witka trener Hydrotrucku Tomasz Fijałkowski
W niedzielę mistrzowie Polski, Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski pokonali Hydrotruck Radom. Dla drużyny gości była to czternasta z rzędu porażka. Stal była poza zasięgiem, ale Hydrotruck szczególnie po przerwie miał swoje dobre momenty.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Hydrotruck Radom 108:84 (35:20, 21:15, 26:30, 26:19)

Stal: Young 18 (3), Simmons 18 (3), Palmer jr 16 (2), Drechsel 14 (2), Garbarcz 14 (2), Mokros 8 (1), Florence 5, Kulig 4, Anderson 3 (1), Wojciechowski 2.
Hydrotruck: Ostojić 18 (3), Davis 18 (4), Hill 12 (3), Lewandowski 11 (3), Ireland 8 (2), Zalewski 8 (2), Kraljević 6, Dzierżak 3, Żmudzki 0, Wall 0

W pierwszym meczu obu drużyn w Radomiu, doszło do wielkiej sensacji. Wówczas Hydrotruck wygrał ze Stalą. Było to pierwsze i jedyne zwycięstwo trenera Mihajlo Uvalina w Radomiu. Tym razem sensacji już nie było.
W niedzielę Hydrotruck walczył, dwoił, się i troił, ale Stal Ostrów, gra ostatnio jak na mistrza przystało. Nie pozwalała radomianom na zbyt wiele i z dużą łatwością wypracowywała sobie pozycje rzutowe.
Gospodarze już w pierwszej kwarcie trafili pięć trójek. Na początku drugiej kwarty przewaga miejscowych wynosiła już 17 punktów. Na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 56:35.
Na początku trzeciej kwarty po kilku dobrych akcjach drużyna z Radomia pokazała, że chce jeszcze powalczyć o jak najlepszy wynik. Wreszcie piłka zaczęła wpadać z dystansu. Kilka dobrych akcji, cztery trójki i zrobiło się 61:50. Po trójce Davisa zrobiło się 70:62. To była bardzo dobra i zwycięska kwarta w wykonaniu zespołu trenera Roberta Witki.
W ostatniej kwarcie gospodarze jeszcze raz pokazali swoją siłę, ale trzeba zaznaczyć, że ze słabszymi rywalami z taką grą Hydrotruck może szukać zwycięstw.
W środę o godz. 18 Hydrotruck gra w Radomskim Centrum Sportu, a przeciwnikiem będą toruńskie Pierniki.