Hydrotruck Radom wygrał z Polonią Warszawa i wrócił na fotel lidera. Zobacz zdjęcia

Sylwester Szymczak
Fragment meczu Hydrotruck - Polonia
Fragment meczu Hydrotruck - Polonia Sylwester Szymczak
W środowym meczu I ligi koszykarzy, Hydrotruck Radom podejmował Polonię Warszawa.

Hydrotruck Radom - Polonia Warszawa 88:69 (26:22, 18:15, 23:12, 21:20)
HydroTruck Jeszke 20 (3), Ransom 17, Patoka 14 (4), Zegzuła 14 (3), Sowa 2 oraz Zalewski 13 (3), Pietras 7, Rojek 1, Olender 0, Formella 0, Sadło 0.
Hydrotruck w ostatnich pięciu meczach doznał trzech porażek i tylko wygrana z Polonią pozwalała drużynie wrócić na fotel lidera. Ekipa z Radomia wreszcie zagrała w mocnym składzie. Zabrakło jedynie Daniela Walla, a reszta kadry była do dyspozycji trenera Roberta Witki. Goście z kolei słabo zaczęli sezon, ale rozpędzili się i w ostatnich ośmiu kolejkach odnieśli siedem zwycięstw. Pokonali ostatnio w derbach Warszawy dotychczasowego wicelidera, Dziki Warszawa.

To był dobry, dynamiczny mecz od początku. Polonia zaczęła odważnie, przez co Hydrotruck nie mógł wypracować sobie znaczącej przewagi. Pierwsza kwarta zakończyła się różnicą czterech "oczek".
Zespół podkręcił tempo, poprawił skuteczność i w 18 minucie było już 39:29. Na przerwę Hydrotruck schodził z przewagą siedmiu punktów.
Również trzecią kwartę lepiej zaczęła drużyna z Radomiu, dzięki czemu ta przewaga rosła. Wygrana nawet na chwilę nie była zagrożona. Po kilku słabszych występach, Hydrotruck wrócił mocniejszy i kibice zobaczyli bardzo dobry mecz.

Wkrótce więcej o meczu oraz zdjęcia. Niebawem również zdjęcia kibiców na trybunach