I liga koszykarzy. Hydrotruck Radom do końca walczył z Polonią Warszawa

Sylwester Szymczak
W sobotni wieczór koszykarze Hydrotrucku Radom pokonali Polonię Warszawa. Było to czwarte z rzędu zwycięstwo naszej drużyny.

Hydrotruck Radom - Polonia Warszawa 63:58 (6:18, 22:14, 15:8, 20:18)

Hydrotruck: Williams 17 (4), Formella 13, Laihonen 9 (1), Wall 9 (1), Ciechociński 5, Zalewski 4, Szymański 3 (1), Sadowski 3, Krzych 0, Sowa 0.
Polonia: Motel 20 (2), Ciechniak 14, Pełka 7, Szymański 6, Kierlewicz 5 (1), Dutkiewicz 3, Wojtyński 3, Anusewicz 0.

Radomska drużyna przystępowała do tego meczu z bilansem 4-3, z trzema wygranymi z rzędu. Radomski zespół gra coraz lepiej, choć w sobotni wieczór zaczął bardzo słabo.
Polonia grała agresywnie, zaskoczyła dobrą obroną i w pierwszej kwarcie pozwoliła gospodarzom na zdobycie sześciu punktów. W drugiej kwarcie Hydrotruck zaczął grać już dużo lepiej. Doprowadził do wyrównania i zaczął budować swoją przewagę.
W trzeciej kwarcie Hydrotruck może nie błyszczał skutecznością, ale nie pozwlił na zbyt wiele "Czarnym Koszulom". Goście zdobyli zaledwie osiem "oczek" w tej partii.
W ostatniej części gry Hydrotruck nie pozwolił na zbyt wiele przeciwnikowi. Warszawianie przez ponad pięć minut czwartej kwarty zdobyli zaledwie dwa punkty.
W końcówce goście gracili 12 punktów, ale poderwali się jeszcze do odrabiania strat. Na 1:30 min przed końcem zrobiło się już 57:54. Na szczęście podopieczni trenera Roberta Witki rozegrali dobrą końcówkę, nie pozwolili przeciwnikowi na doprowadzenie do remisu.