I liga koszykarzy. Hydrotruck Radom grał w Tychach i walczył o miejsce w play off

Sylwester Szymczak
archiwum
GKS Tychy w meczu pierwszej ligi koszykarzy podejmował ekipę Hydrotrucku Radom.

GKS Tychy - Hydrotruck Radom 94:70 (28:15, 11:23, 29:22, 26:10)

Tychy: Koperski 21 (5), Kamiński 16 (2), Zmarlak 12 (2), Szmit 11 (3), Walski 10 (1), Duda 10, Bożenko 10 (1), Samiec 2, Nowakowski 2, Węgrowski 0.
Hydrotruck: Laihonen 15 (2), Williams 14 (1), Zalewski 10 (2), Ciechociński 9 (1), Szymański 6, Sadowski 6, Dawdo 4, Wall 4, Sowa 2, Krzych 0.

Obie ekipy znajdują się w okolicach 8 i 9 miejsca i walczą o miejsce w fazie play off. Do zakończenia sezonu zasadniczego jest jeszcze pięć kolejek, więc spotkanie w Tychach miało swoją wagę.

Nie udało się Hydrotruckowi sprawić niespodzianki. Radomski zespół rozegrał bardzo słabą pierwszą kwartę, ale zdołał się podnieść po mocnych ciosach. Drużyna odrobiła 13 punktów straty i na przerwę GKS schodził prowadząc 49:48.
Tuż po przerwie Hydrotruck wyszedł nawet na czteropunktowe prowadzenie. Niestety z czasem zaczęła szwankować skuteczność. Tyszanom udało się zatrzymać Darrena Williamsa, który nie miał tyle swobody. W poprzednich meczach dobrze statystycznie wyglądała gra Hydrotrucku z dystansu, teraz tylko 6/33.
Porażka sprawiła, że szansa Hydrotrucku na play off zmalała, ale jest jeszcze cztery mecze i wiele się może wydarzyć.

Przed zespołem Hydrotrucku domowy pojedynek z liderem Miastem Szkła Krosno, 23 marca i zaległy mecz z WKKWrocław (27 marca).
W innych meczach: SKSStarogard Gdański - Astoria Bydgoszcz 82:70, Miasto Szkła Krosno - Żak Koszalin 101:69 Basket Poznań - Niedźwiadki Przemyśl 90:76, Decka - Pelplin - AZSPolitechnika Opole.... Sokół Międzychód - Kotwica Kołobrzeg, WKKWrocław - Polonia Warszawa - mecze w niedzielę