I liga koszykarzy. Hydrotruck Radom zagrał na wyjeździe z Decką Pelplin

Sylwester Szymczak
archiwum
W sobotnim meczu Suzuki 1 ligi koszykarzy, Hydrotruck Radom gral na wyjeździe z Decką Pelplin.

Decka Pelplin - Hydrotruck Radom 76:81 (27:23, 17:21, 13:20, 19:17)

Hydrotruck: Ransom 28 (6), Jeszke 24 (1), Zegzuła 11 (2), Patooka 7 (1), Zalewski 3 (1), Sowa 2, Formella 2, Olender 2, Pietras 2, Wall 0.

Mecz odbył się w feralnym terminie, gdy w telewizji większość kibiców oglądało mecz piłkarskiej reprezentacji Polski z Arabią Saudyjską. Ktoś, kto ustalał termin niekoniecznie kierował się dobrem kibiców.
Liderujący na zapleczu ekstraklasy zespół z Radomia zwłaszcza w pierwszej połowie musiał radzić sobie z dobrze broniącą ekipą. Hydrotruck przegrywał już różnicą siedmiu punktów, ale w drugiej kwarcie zdołał odrobić straty i pierwsza połowa zakończyła się remisem.
Szczególnie trzecia kwarta mogła sie podobać w wykonaniu drużyny z Radomia. Hydrotruck grał jak na lidera przystało, wykorzystywał każdy błąd gospodarzy i przewaga urosła do 11 punktów.
Nasz zespół chyba zbyt szybko uwierzył, że ten mecz sam się wygra, bo w ostatniej kwarcie Hydrotruck spowolnił grę, dużo pudłował i na pięć minut przed końcem było już 65:67. W kolejnych akcjach goście trafili na 65:71, ale już za moment było 71:73 i wszystko rozstrzygnęło się w końcówce. Przy stanie 73:74, Ransom trafił z dystansu. Potem jeszcze dwa ataki po przechwytach długo rozgrywali radomianie, faulowany był jeszcze Zegzuła i wiadomo było, że lider z Radomia nie da sobie wydrzeć punktów.
Kolejny raz bardzo dobre spotkanie zagrali Kaheem Ransom i na wyróżnienie zasługuje Damian Jeszke.
7 grudnia w hali Radomskiego Centrum Sportu Hydrotruck zagra z Miastem Szkła Krosno.