Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Idzie wiosna a z nią...złe samopoczucie

/wit/
- Jeśli dolegliwości które nam towarzyszą sieją niepokój, to warto skonsultować się z lekarzem. To pozwoli nam upewnić się co dzieje się z nami na prawdę – mówi Teodora Słoń, lekarz internista z przychodni "Południe” w Radomiu.
- Jeśli dolegliwości które nam towarzyszą sieją niepokój, to warto skonsultować się z lekarzem. To pozwoli nam upewnić się co dzieje się z nami na prawdę – mówi Teodora Słoń, lekarz internista z przychodni "Południe” w Radomiu. Tadeusz Klocek
Ból głowy, skoki ciśnienia, notoryczne rozdrażnienie, zmęczenie, senność, to dolegliwości, na które o tej porze roku najczęściej narzekamy. Lekarze twierdzą, że to wynik wiosennego przesilenia. Taki stan potrwa co najmniej do maja.

Zadbaj o witaminy

Zadbaj o witaminy

W okresie wiosennego przesilenia w jadłospisie warto uwzględnić produkty bogate w minerały i witaminy. Najlepiej jeśli będą one obecne w świeżych produktach, warzywach i owocach. Cynk znajdziesz w wątróbce, pełnoziarnistym pieczywie, jajkach, fasoli, pestkach dyni i słonecznika. W żelazo bogate są wątróbka, czerwone mięso, rośliny strączkowe. Witaminy z grupy B, która ma wpływ na mocne włosy i paznokcie zawarte są w wątróbce, żółtku jaj, orzechach, sardynkach i migdałach.

Długo wyczekiwane przez nas cieplejsze i słoneczne dni już nadeszły. Zamiast tryskać energią odczuwamy jednak osłabienie, zmęczenie i senność. Zastanawiamy się jak to możliwe?

- Takie dolegliwości to normalna reakcja organizmu na zmianę pory roku. Nasz organizm potrzebuje czasu, by się wzmocnić i przestroić z rytmu zimowego na wiosenny - mówi Teodora Słoń, lekarz internista w przychodni "Południe" w Radomiu.

Na samopoczucie wpływa zmieniająca się wilgotności powietrza, ciśnienie atmosferyczne, ciągłe wahania temperatury.

- Szybciej wrócimy do formy i poradzimy sobie z wiosennymi dolegliwościami, gdy uzupełnimy niedobory witamin i minerałów - podpowiada doktor Słoń.

Energii doda nam przebywanie na słońcu i świeżym powietrzu, a także aktywność fizyczna. Jeśli po kilku tygodniach nadal będzie towarzyszyło nam osłabienie, a problemy nie miną warto pójść do lekarza. Nie zawsze złe samopoczucie to skutek wiosennego przesilenia.

- Może nam towarzyszyć jakaś inna choroba, którą najlepiej zdiagnozować we wczesnym stadium - mówi doktor Teodora Słoń. - Nie nakładajmy sobie zaraz po zimie zbyt wielu obowiązków. Organizm potrzebuje czasu by w naturalny sposób przestawić się na wiosenny tryb działania- dodaje lekarka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie