II runda Mirax Pucharu Polski. Pilica za burtą

SzS
Kamil Gilewski (z lewej) zdobył w Grójcu swoją debiutancką bramkę dla Broni
Kamil Gilewski (z lewej) zdobył w Grójcu swoją debiutancką bramkę dla Broni Sylwester Szymczak
W środę rozegrana została druga runda Mirax Pucharu Polski na szczeblu okręgu radomskiego. Największą niespodzianką jest porażka czwartoligowej Pilicy Białobrzegi z A-klasowym Sadownikiem Błędów. Widać, że drużyna z Białobrzegów ma duże problemy ze zdobywaniem goli.

Niespodzianką zakończył się też mecz w Wielogórze. Tam miejscowy Strażak po zaciętym boju doprowadził do rzutów karnych i wygrał z wyżej notowaną Warką.
W innych meczach sensacyjnych wyników raczej nie było. Poza Pilicą, do kolejnej rundy awansowała siódemka czwartoligowców. Od kilku tygodni lokalny puchar ma nowe sponsora, atrakcyjniejsze są też nagrody. Firma Mirax przeznaczyła 5 tysięcy złotych dla zwycięzcy rozgrywek i połowę tego dla finalisty. Obie drużyny otrzymają sprzęt sportowy w postaci strojów.
Następna runda odbędzie się, w środę 21 września.

Mazowsze Grójec - Broń Radom 1:3 (1:1)
Bramki:Kowalczyk 7 - Gilewski 34, Książek 52, Leśniewski 70.
Broń: Przytuła - Jakubczyk, Zieliński, Krukowski, Wicik, Nogaj (46 Leśniewski), Gilewski, Sobolewski, Kumoch, Książek, Sokół (46 Nowosielski).

Trener Broni, Dariusz Różański dał pograć zmiennikom i kilku juniorom. Gospodarze zaskoczyli radomian i szybko objęli prowadzenie. Mogli nawet je podwyższyć, ale od 30 minuty rządziła już Broń. Świetny debiut w zespole Broni zaliczył 17-letni Kamil Gilewski, zdobywca pierwszej bramki.
W drugiej połowie Broń miała dwie wyśmienite okazje, aby wygrać wyżej.

Młodzik Radom - Centrum Radom 0:5 (0:2)
Bramki:Chodyra 2, Wnuk 2, Siwak.
W derbach Radomia, piłkarze Centrum bardzo poważnie potraktowali Puchar Polski. Już do przerwy prowadzili 2:0, szukali kolejnych okazji do podwyższenia rezultatu. Młodzik całe spotkanie grał bardzo ambitnie, ale „Centralni” byli poza zasięgiem. Warto dodać, że w ekipie gości zameldowało się aż czterech zawodników z rocznika 1999. Szanse gry dostali Oskar Podkowa, Przemek Mroczek, Artur Popowicz i Karol Kasprzyk.

Akcja Jastrzębia - Chojniak Wieniawa 1:2 (0:1)

Blask Odrzywół - LKS Promna 0:1 (0:1)
Bramki:Majewski 25.
Promna skromnie wygrała z B-klasowym rywalem.
- Wygrana skromna, ale myślę, że jak najbardziej zasłużona. Chcieliśmy zwyciężyć jak najmniejszym nakładem sił i to się udało - powiedział Marcin Sikorski, trener Promnej.

Zamłynie Radom - Oskar Przysucha 1:8 (1:2)
Bramki: Jakub Sapieja 1., Obuch 36, Bouchniba 47. 75, Patryk Gil 55., 81, Walasek 65, Łukasz Sapieja 80.
Gospodarze chcieli pokazać się z jak najlepszej strony na tle czwartoligowca, ale Oskar nie pozostawił złudzeń. Zwłaszcza w drugiej połowie goście zagrali skutecznie.

Strażak Wielogóra - KS Warka 1:1 (0:0), karne 5:4

Sadownik Błędów - Pilica Białobrzegi 2:0 (0:0)
Bramki:A. Krawczyk 60, Majdaszewski 80.
Ogromną niespodzianką zakończył się mecz w Błędowie. Do przerwy Pilica miała kilka świetnych okazji do strzelenia bramki. Tymczasem po zmianie stron ambitnie grający gospodarze zdobyli gola. Goście zerwali się do odrabiania strat i nadziali się na kolejną kontrę.

KP Stanisławice - Proch Pionki 0:2 (0:0)
Bramki: Denkiewicz, Godlewski.

Video Ciepielów - KS Jastrząb 4:1 (2:1)
Bramki: Rojecki, Siwiec, Zaborski, M. Budziński - M. Figarski .

Hubertus Chomentów - Orzeł Wierzbica 2:7 (0:3)
Bramki: Sawicki, Skóra. dla Hubertusa

Gracja Tczów - Gryf Policzna 1:3 (1:1)

Wisła Chotcza - Szydłowianka Szydłowiec 1:6 (0:3)
Bramki: Szyszka 6, Zagórski 5.,40, Lewiński 50, Kalbarczyk 60, Ziętkowski 72.

Skaryszewianka Skaryszew - Iłżanka Kazanów 2:1 (2:0).