III liga. Broń przegrała na wyjeździe z Legią II, Pilica wygrała u siebie Sokołem. Zobacz zdjęcia

Sylwester Szymczak
W samo południe, w sobotę wielkanocną piłkarze Broni Radom oraz Pilicy Białobrzegi rozgrywają swoje ligowe mecze. Radomianie na boisku w Książenicach zagrają z rezerwami Legii Warszawa, natomiast Pilica u siebie podejmuje ekipę Sokoła Ostróda.

Legia II Warszawa - Broń Radom 5:2 (2:0)
Bramka: Grączewski 44, Tadrowski 45, Pchełka 67, Kiedrowicz 78, 81 - Nowak 52, Kielak 88 z karnego
Legia II: Tobiasz - Korczakowski, Kisiel, Dzięgielewski, Waniek, Możdżeń, Konik, Tadrowski, Grączewski, Pacek, Wnorowski.

Broń: Kosiorek - Machajek, Kobiera, Jakubiec, Derlatka, Kmiecik, Szymczak, Partyka, Kielak, Odolak, Goljasz.
Legia od początku była zespołem lepszym. Grała bardziej ofensywnie oddała więcej strzałów i długo nie mogła pokonać Jakuba Kosiorka. Ten skapitulował w 44 minucie, gdy trochę na raty trafił Grączewski. W kolejnej akcji po dośrodkowaniu głową do siatki Broni trafił Tadrowski.
Na drugą połowę Broń wyszła lepiej nastawiona. W 52 minucie Bartłomiej Nowak zdobył kontakową bramkę. Radomianie próbowali, mieli dobry fragment, gdzie budowali atak pozycyjny i gdy przeważali, to Legia zdobyła bramkę na 3:1 i było praktycznie po meczu.

Pilica Białobrzegi - Sokół Ostróda 1:0
Bramka: Kencel 28
Pilica: Adamczyk - Wiatrak, Żurawski, Walasek, Kencel, Uziębło, Michalski, Gliński, Winiarski, Zawadzki, Stawiarz.
Sokół: Leszczyński - Porębski, Dowgiałło, Mysiorski, Radzki, Święty, Pawluczuk, Mościcki, Stefański, Grudnowski, Kventsar.
Pilica od 28 minuty prowadziła 1:0. Z kolei od 80 minuty gospodarze grali w osłabieniu ale potrafili się wybronić!