III liga. Broń Radom grała w Elblągu z Concordią. Zobacz zdjęcia

Sylwester Szymczak
W sobotę piłkarze Broni Radom grali z Concordią w Elblągu. Gospodarze wiosną grają bardzo dobrze.

CONCORDIA ELBLĄG - BROŃ RADOM 3:2 (2:1) -
Bramki: Augusto 4 z karnego, Szmydt 45, Kopka 61 - Pietrzyk 29, samobójcza 51
Concordia: Wąsowski - Weremko, Drewek, Jarzębski, Augusto, Szmydt, Kopka, Nowicki, Szawara, Jońca, Rękawek.
Broń: Piotrowski - Grudzień, Pietrzyk, Jakubiec, Wrześniewski, Kobiera, Derlatka, Kowalski, Szymczak, Odolak, Kielak.

Concordia wiosną nie przegrała jeszcze u siebie i zaciekle walczy o utrzymanie. Broń bardzo pechowo zaczęła spotkanie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, nastrzelona ręka i jednego z obrońców i sędzia podyktował rzut karny. Brazylijczyk Augusto dał prowadzenie w 4 minucie.
Bohaterem Broni był Jakub Piotrowski, rezerwowy dotąd bramkarz, który zastąpił pauzującego za kartki Jakuba Kosiorka. Co najmniej trzykrotnie ratował przed przerwą Broń od straty bramki. W 29 minucie po rozegraniu rzutu rożnego Kacper Pietrzyk dał wyrównanie radomianom.
Niestety w 45 minucie w zamieszaniu pod bramką Piotrowski już nie sięgnął piłki i z bliska wepchnął ją Mateusz Szmydt.
W drugiej połowie dobrze zaczęła Broń. Po akcji Nowaka, piłkę odbił obrońca...i wpakował ją do swojej bramki. Gdy wydawało się, że Broń gra coraz lepiej, piłkę z woleja uderzył Łukasz Kopka i było 3:2.
Broń próbowała odrobić straty, ale mimo ataków niewiele stworzyła sobie okazji do zdobycia wyrównującej bramki.