III liga. Broń Radom pokonała Concordię Elbląg. Zobacz zdjęcia

Sylwester Szymczak
W piątkowy wieczór rozegrany został mecz 7 kolejki trzeciej ligi. Broń Radom podejmowała Concordię Elbląg. Radomski zespół wygrał i zdobył cenne punkty.

BROŃ RADOM - CONCORDIA ELBLĄG 3:1
Bramka: Buczek 69, Kobiera 83 z karnego, Kowalski 90+3 - Augusto 52
Broń: Kosiorek - Cuch, Dwórzyński, Szymczak (59 Olpiński), Buczek, Kobiera, Nowak (59 Kowalski), Owczarek (59 Dziubiński), Partyka, Piwowarczyk. Kventsar

Concordia: Sasiak - Jakubowski, Szpucha, Bukacki, Augusto, Szmydt, Kopka, Danowski, Mroczko, Sionkowski, Jońca.

Sędzia: Konrad Łukiewicz z Rzeszowa

Obie drużyny ostatnio przegrały swoje mecze i chciały się zrehabilitować. Do kadry meczowej Broni wrócili Michał Wrześniewski i Dorian Buczek. Ten pierwszy jednak nie pojawił się na boisku. Najwyraźniej po kontuzji nie był jeszcze gotowy.

Pierwsza połowa była dość wyrównana, choć to Concordia lepiej starała się strzelać z dystansu. W 43 minucie po rozegraniu rzutu rożnego, Dorian Buczek miał trudną sytuacje i trafił w słupek.

Sporo się działo w drugiej połowie. Od pierwszych minut to goście mocniej atakowali i byli zespołem lepszym. W 52 minucie Augusto zdecydował się na strzał z dystansu i piłka wpadła do siatki.
Broń próbowała odrobić straty, ale kompletnie nie miała pomysłu na atakowanie. Nie było żadnych okazji.
W 69 minucie udało sie wyrównać po łądnym strzale z rzutu wolnego Doriana Buczka.
Dopiero w 82 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Broni. Jeden z obrońców gości dotknął piłki ręką we własnym polu karnym. Trochę szczęścia w tej sytuacji było, bo arbiter główny konsultował decyzję z asystentem.
Broń wyszła na prowadzenie. W końcówce meczu goście próbowalid odrobić straty, ale świetną kontrę wyprowadziła Broń i zadała trzeci cios. Co ciekawe jeszcze chwilę później radomianie mogli podwyższyć rezultat na 4:1.
Punkty cieszą, bo Concordia wysoko zawiesiła poprzeczkę. Jednak sama gra Broni do poprawy!
W innych meczach: Olimpia Zambrów - Pilica Białobrzegi 4:0, Warta Sieradz - Lechia Tomaszów Maz 3:1, GKS Wikielec - Victoria Sulejówek 0:2, Legionovia Legionowo - ŁKS Łomża 3:0, GKS Bełchatów - Unia Skierniewice 1:1, Pelikan Łowicz - Mławianka Mława..., Jagiellonia II - Pogoń Grodzisk, Legia II Warszawa - Świt Nowy Dwór Maz - przełożone.