III liga. Broń Radom w Kutnie świetnie zainaugurowała nowy sezon (ZDJĘCIA)

Sylwester Szymczak
Matheus Dias po zdobyciu gola
Matheus Dias po zdobyciu gola Sylwester Szymczak
Piłkarze Broni Radom w sobotę rozpoczęli nowy, trzecioligowy sezon. W pierwszym meczu zmierzyli się na wyjeździe z KS Kutno. Po bardzo dobrej grze nasz zespół wygrał 3:1.

KS Kutno - Broń Radom 1:3 (1:1)
Bramki: Patora 41 - Bartosiak 33, Kielak 52, Dias 83
52Kutno: Wolański - Rokosz, Kacela, Bujalski, Patora, Szczepański, Niedzielski, Kraśniewski, Kralkowski, Kasperkiewicz, Klepacz.
Broń: Kosiorek - Machajek, Wrześniewski, Kośmicki, Olszewski, Bartosiak, Dias, Elian Hernandez, Kielak, Michalski, Kowalczyk.
W zespole Broni jedna zmiana i niespodzianka. Krzysztof Kiercz ostatecznie nie podpisał nowej umowy, zarząd zrezygnował z tego zawodnika i linia obrony wyglądała nieco inaczej niż planowano.
Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, choć trzeba przyznać, że już w trzeciej minucie to Konrad Niedzielski mógł otworzyć wynik dla gospdoarzy, ale z 18 metrów strzelił obok słupka. Chwilę później Adam Patora trafił w środek bramki. Z biegiem czasu Broń zaczęła śmielej atakować i pierwszą bramkową sytuację wypracowała sobie w 33 minucie. Tomasz Bartosiak dostał piłkę z głębi pola, wyskoczył zza obrońców i znalazł się w sytuacji przed bramkarzem. Nie dał szans golkiperowi.
Niestety chwilami zbyt głęboko cofnęła się na swoją połowę nasza drużyna. W 41 minucie za łatwo Kacela wszedł w pole karne i podał do Patory, a ten uderzył do siatki.
Broń mogła jeszcze przed przerwą zdobyć gola. Elian Hernandez trafił w nogi bramkarza, a w kolejnej akcji trafił w słupek z 17 metrów!
Druga połowa świetnie zaczęła się dla Broni, Michał Kielak wypracował sobie okazje do strzału i uderzył z 12 metrów dając naszej drużynie prowadzenie!!!
Kutno przycisnęło momentami bardzo mocno, ale nie stworzyło sobie dogodnych okazji. W 73 minucie kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Matheus Dias i było 1:3. Z zespołu Kutna uszło powietrze i Broń zainkasowała zasłużenie komplet punktów.