III liga. Broń Radom w młodzieżowym składzie przegrała z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Zobacz zdjęcia

Sylwester Szymczak
W sobotnim meczu trzeciej ligi, Broń Radom zmierzyła się z aspirującą do awansu, Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

BROŃ RADOM - POGOŃ GRODZISK MAZOWIECKI 1:2 (1:0)

Bramka: Odolak 37 - Wrzesiński 58, Strzałkowski 80
Broń: Ginał - Grudzień, Odolak, Kobiera, Derlatka, Mydłowiecki, Kowalski, Knap, Kielak, Banaszkiewicz, Kargul.
Pogoń: Sydorenko - Gedek, Dias, Apolinarski, Jaroń, Kamiński, Gajgier, Budnicki, Keller, Łoś, Gzieło.

Sędzia: Paweł Sitkowski (Podlaski ZPN)

Broń walczy o pieniądze z Pro Junior System. Wyszła na ten mecz dziewięcioma młodzieżowcami, z czego czterej to wychowankowie. Mimo bardzo młodzieżowego składu, Broń zaskoczyła w pierwszej połowie bardzo dobrą grą. Pogoń trafiła w poprzeczkę, miała też świetną okazję, gdzie fantastyczną interwencją popisał się młody golkiper Wojciech Ginał. To Broń miała też znakomite szanse na gola. W 37 minucie po dośrodkowaniu Adriana Grudnia, Kamil Odolak trafił z bliska do siatki. Chwile później w podobnej sytuacji powinna podwyższyć rezultat.
Po przerwie od pierwszych minut Pogoń mocniej przecisnęła, ale nie potrafiła wykorzystać swoich szans. Dla Broni szanse na bramki mieli Adrian Grudzień i Piotr Goljasz.
W 58 minucie Michał Wrzesiński uderzył pięknie z dystansu po poprzeczkę i był remis 1:1. W 80 minucie jeden jedyny błąd w kryciu w tym meczu popełniła nasza defensywa i Strzałkowski dał zespołowi prowadzenie.
Młody zespół Broni do samego końca walczył i miał okazje na remis. Mimo porażki drużynę z Radomia żegnały oklaski.
- Porażka boli, bo zagraliśmy najlepszy mecz tej rundy, a schodzimy z boiska pokonani. Prowadziliśmy, mieliśmy rywala na widelcu i gdybyśmy podwyższyli to mogłoby się zakończyć inaczej. Przeciwnik pokazał więcej jakości, wygrał doświadczeniem, ale ja jestem dumny, że mogę pracować z tymi chłopakami - mówił po meczu trener Broni, Dominik Bednarczyk.
Radomianie grają jeszcze z Pelikanem w Łowiczu oraz Lechią Tomaszów u siebie. Potrzebują do utrzymania jednego punktu, choć może się tak zdarzyć, że nic nie wygrają i też się utrzymają, bo zespoły z dołu tabeli grają między sobą. Cieszy z pewnością fakt, że Broń ma szanse na duży zastrzyk finansowy. Jest w czołówce klasyfikacji Pro Junior System. W sobotę dołożyła do tej klasyfikacji ponad 1000 punktów. To oznacza, że ma nawet szanse na 400 tysięcy złotych.

W innych meczach: Błonianka Blonie - Olimpia Zambrow 1:1, Warta Sieradz - ŁKS II Łódź 0:0, Legia II Warszawa - Unia Skierniewice 1:1, Mławianka Mława - Legionovia Legionowo 2:5, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Jagiellonia II Białystok 2:3, Ursus Warszawa - Pelikan Łowicz 1:2. Sokół Ostróda - Lechia Tomaszów Maz. - mecz w środę, 7 czerwca.