III liga. Broń Radom zremisowała w Bełchatowie. Dobry mecz radomskiej ekipy. Zobacz zdjęcia

Sylwester Szymczak
Ruszyła runda wiosenna w trzeciej lidze. Broń Radom w pierwszym meczu zmierzyła się na ciężkim terenie z faworytem rozgrywek GKS Bełchatów. Wywiozła zasłużenie cenny punkt.

Broń Radom zremisowała w Bełchatowie

GKS BEŁCHATÓW – BROŃ RADOM 1:1

Bramki: Szymorek 12 min - Owczarek 42
Bełchatów: Otczenaszenko - Szymorek, Wójcik, Bartosiak, Golański, Karpiński, Grzelak, Napolov, Krasa, Holik, Wroński.

Broń: Kosiorek - Cuch, Dwórzyński, Wrześniewski, Piwowarczyk, Owczarek, Kobiera, Olpiński, Kowalski, Timite, Buczek.

Sędzia: Bartosz Owsiany (Opole)

Broń do Bełchatowa pojechała w najmocniejszym składzie, aby przedłużyć passę sześciu meczów bez porażki. Mimo to, to właśnie gospodarze byli faworytem tej potyczki.

Pierwsza połowa toczyła się z przewagą gospodarzy, którzy szczególnie przy stałych fragmentach zagrażali bramce Jakuba Kosiorka. W 12 min po rozegraniu rzutu rożnego w zamieszaniu Szymorek wsadził głowę i dał prowadzenie GKS. Miejscowi mieli jeszcze co najmniej dwie dobre okazje, aby podwyższyć rezultat.
W końcówce pierwszej połowy obrońcy GKS popełniali coraz więcej błędów. Po jednym z nich ładnym przechwytem i podaniem popisał się Timite, zagrał do Piotra Owczarka i ten strzałem po ziemi dał wyrównanie.

Druga połowa była zdecydowanie lepsza w wykonaniu gości. Grali coraz odważniej, stwarzali sobie coraz więcej okazji do strzału i gdyby nie Leonid Otczenaszenko, golkiper GKS, Broń mogła wywieźć z Bełchatowa komplet punktów.

Zestaw par 19 kolejki: Legia II Warszawa - Lechia Tomaszów Mazowiecki, Olimpia Zambrów - Pelikan Łowicz 1:1, GKS Bełchatów - Broń Radom 1:1, Jagiellonia II Białystok - Concordia Elbląg, Legionovia Legionowo - Mławianka Mława 1:2, GKS Wikielec - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:1, Warta Sieradz - Pilica Białobrzegi 1:1, Victoria Sulejówek - Unia Skierniewice, ŁKS 1926 Łomża - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:1.