III liga. Pilica Białobrzegi w ostatnim meczu sezonu zremisowała z Unią Skierniewice

Stanisław Wróbel
O ostatniej kolejce sezonu 2022/2-023 w III lidze piłki nożnej Pilica Białobrzegi zremisowała z Unią Skierniewice 2:2.

Pilica Białobrzegi - Unia Skierniewice 2:2 (1:2)
Bramki: Oskar Wojtysiak 1, Aleksander Stawiarz 74 - Piotr Kłąb 6, 28

Pilica: Adamczyk (44 Koptas) - Walasek (46 Drabik), Żurawski, Wiatrak, Wojtysiak, Niedziela (46 Kencel) - Glinski (46 Winiarski), Michalski, Zawadzki- Rudnicki (60 Dohojda), Stawiarz

Ten przypominał trochę rollercoaster. Pilica szybko objęła prowadzenie, ale cieszyła się z niego jedynie pięć minut. Rywale wyrównali, a już w 28 minucie objęli prowadzenie.
Białobrzeżanie długo atakowali, aby uratować choćby punkt. W końcu udało się wyrównać w 74 minucie. W końcówce spotkania obie ekipy miały swoje okazje i mogło być różnie.
W efekcie Pilica wiosną nie przegrała u siebie i zanotowała niezłą rundę.

W innych meczach: Olimpia Zambrów - ŁKS II Łódź 1:3, Warta Sieradz - Legionovia Legionowo 1:0, Legia II Warszawa - Jagiellonia Białystok 5:0, Mławianka Mława - Pogoń Grodzisk 2:2, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 3:2, Ursus Warszawa - Sokół Ostróda 1:2.
Awans do II ligi wywalczyły rezerwy ŁKS Łódź. W ostatniej kolejce po wygranych Sokoła Ostróda i Warty Sieradz, na miejsce spadkowe przesunęła się Concordia Elbląg i spadła z ligi wraz z Ursusem Warszawa i Błonianką Błonie.