III liga. Pilica Białobrzegi wysoko przegrała na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki

Sylwester Szymczak
archiwum
Nie udała się piłkarzom Pilicy Białobrzegi wyprawa do Nowego Dworu Mazowieckiego. Nasza drużyna doznała znaczącej porażki i wciąż jest na ostatnim miejscu w tabeli.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pilica Białobrzegi 5:2 (2:1)
Bramki: Knysh 5, samobójcza 9, Bednarek 65, Ciach 76, Michalik 80 - Stawiarz 23, Kazimierczak 90.
Świt: Ciołek - B. Michalik, Bednarek, Broda, Tkaczyk, Khysh, Mikołajczyk, Yampol, H. Michalik, Ciach, Wiśniewski.
Pilica: Jerke - Zborowski, Walasek, Kapela, Piasek (65. Chojczak), Wojtysiak (80. Świątek), Michalski (75. Dohojda), Zawadzki (75. Kazimierczak), Bryszewski, Cichocki (80. Cegiełka), Stawiarz.

Kiedy po 10 minutach na wyjeździe przegrywa się 0:2 to trudno o optymizm. Tak było w przypadku Pilicy, która zagrała na ciężkim terenie z zespołem, który nie przegrał w tym sezonie jeszcze żadnego meczu.
Świt szybko osiągnął przewagę, ale w 23 minucie Aleksander Stawiarz zdobył kontaktową bramkę i dał nadzieję przyjezdnym. Do 65 minuty białobrzeżanie próbowali ambitnie odrobić straty. Świt podwyższył rezultat i niestety młody zespół Pilicy nie poradził sobie i nie mógł odrobić strat.
Po 13 kolejkach, z dorobkiem 7 punktów Pilica zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.