III liga. Pilica Białobrzegi zagrała dobry mecz i doczekała się zwycięstwa

Sylwester Szymczak
archiwum
W meczu 11 kolejki trzeciej ligi, Pilica Białobrzeg pokonała rezerwy Legii Warszawa 1:0.

Pilica Białobrzegi – Legia II Warszawa 1:0 (1:0)
Bramka: B. Zawadzki 5
Pilica: Koptas – Kencel, Walasek, Żurawski, Niedziela (69 Krawczyk), Michalski, Zawadzki, Winiarski (81 Uziębło), Wojtysiak (81 Grober), Stawiarz, Rudnicki (84 Bućko)

Pilica odniosła bardzo ważne, bo dopiero drugie w tym sezonie zwycięstwo. Z dorobkiem 10 punktów znajduje się tuz nad strefą spadkową. Pierwsza połowa znakomicie zaczęła się dla gospodarzy. Już w 5 minucie daleki wrzut z autu wykonał Maciej Kencel, w polu karnym najprzytomniej zachował się Bartek Zawadzki, który uprzedził golkipera gości i strzałem głową skierował futbolówkę do siatki. Kilka minut później powinno być 2:0. Ładna zespołowa akcja i w sytuacji sam na sam z bramkarzem Legii znalazł się Damian Winiarski, jednak piłka po jego strzale minęła światło bramki. Jeszcze w tej samej części gry dobrą okazję do podwyższenia wyniku miał Konrad Rudnicki. Po przerwie śmielej i mocniej zaatakowali goście, ale nie stworzyli sobie żadnych groźnych okazji.
W bramce Pilicy zadebiutował młodzieżowiec, wychowanek Radomiaka, Wiktor Koptas.