III liga. Porażka Pilicy Białobrzegi w zaległym meczu z Victorią Sulejówek

Sylwester Szymczak
archiwum
W środę rozegrano zaległe spotkanie trzeciej ligi, grupy I, w którym Pilica Białobrzegi przegrała z beniaminkiem ligi, Victorią Sulejówek.

PILICA BIAŁOBRZEGI - VICTORIA SULEJÓWEK 1:3 (1:1)
Bramka: Kazimierczak 41 - Wilanowski 44, 61, Ławcewicz 48.
Pilica: Ziółko - Chojczak, Jakubiec, Zborowski, Koterwas, Sokół (70. Głowacki), Zawadzki, Bryszewski (70. Wojtysiak), Cichocki (52. Dohojda), Nowak, Kazimierczak (76. Stawiarz).
Victoria: Jankiewicz - Gasiul, Dębski, Świątek, Dźwigała, Czarnecki (73. Misiak), Majchrzak (73. Kokowski), Wilanowski, Pindor, Ławcewicz-Musialik, Wróbel (64. Jonasz).

Spotkanie pierwotnie miało się odbyć w listopadzie, ale ze względu na śnieżycę i trudne warunki na boisku, zostało przełożone. Obie drużyny walczą o utrzymanie, ale to Pilica jest w strefie spadkowej i sytuacja zespołu jest trudniejsza.
Ze względu na kartki nie mogli w Pilicy wystąpić Kacper Kacprzycki i Patryk Walasek.
Białobrzeżanie zaczęli obiecująco i po strzale Adriana Kazimierczaka objęli prowadzenie. Niestety radość trwała krótko, bo już trzy minuty później goście wyrównali.
Tuż po przerwie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Stanisław Ławcewicz głową trafił do siatki Pilicy i dał Vitorii prowadzenie. To trochę podcięło skrzydła miejscowym. W 61 minucie po szybkiej kontrze Victoria zdobyła trzeciego gola.
Gospodarze przeważali, dążyli do odrabiania strat, ale defensywa Victorii nie popełniała zbyt wielu błędów.
Pilica ugrzęzła w strefie spadkowej mając 14 punktów na swoim koncie. Do bezpiecznej lokaty zespół traci cztery oczka. W sobotę białobrzeżanie grają kolejny mecz u siebie. Mogą poprawić niekorzystny bilans gdyby udało się pokonać GKS Wikielec.
W drugim środowym meczu zaległym, Mławianka Mława zremisowała z GKS Wikielec 1:1. Mecz rozpocznie się o godz. 14.