Iłżecko - radomski zespół nagrał popularne harcerskie...

  Iłżecko - radomski zespół nagrał popularne harcerskie piosenki na rockowo. Posłuchaj! (video)

  /inia/

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Wszyscy Byliśmy Harcerzami tworzy pięciu muzyków z zespołów McAron i No Smoki

  Wszyscy Byliśmy Harcerzami tworzy pięciu muzyków z zespołów McAron i No Smoki ©Katarzyna Werczyńska

  Grupa WBH (Wszyscy Byliśmy Harcerzeami) popularyzuje harcerstwo wśród młodych.
  Wszyscy Byliśmy Harcerzami tworzy pięciu muzyków z zespołów McAron i No Smoki

  Wszyscy Byliśmy Harcerzami tworzy pięciu muzyków z zespołów McAron i No Smoki ©Katarzyna Werczyńska

  "Stokrotka" i "Płonie Ognisko" na rockowo i punkrockowo? To możliwe! Iłżecki zespół Wszyscy Byliśmy Harcerzami właśnie wydał płytę "Trzy Pióra", na których znalazły się popularne harcerskie piosenki w nowej aranżacji.

  Kapela powstała w 2012 roku z zespołów NO SMOKI oraz McARON uprawiających od blisko dwudziestu lat rocka i punkrocka. Członkowie tych zespołów postanowili połączyć siły w nowym projekcie.

  PŁYTA ZE WSPOMNIEŃ

  Z byłego radomskiego McAron do WBH trafili Marcin "Jaskuł" Rzońca i Robert "Czorny" Stolarek. Z iłżeckiego No Smoki Daniel "Ksywa" Konatowicz i Mirek "Ziru" Wójcik i Andrzej "Niedźwiedź" Niedźwiecki. Cała piątka kiedyś była harcerzami.

  - Pomysł narodził się ze wspomnień z tamtych czasów. Z piosenek śpiewanych przy ogniskach, na biwakach i na rajdach - mówi Marcin Rzońca, pomysłodawca projektu.
  W czerwcu ubiegłego roku chłopaki zagrali na próbę pięć kawałków w rockowych odsłonach podczas koncertu w warszawskich Hybrydach. Nowe aranżacje bardzo się spodobały publiczności i tak zaczęła powstawać płyta.

  - Mieliśmy szczęście, że właśnie wtedy spotkaliśmy Andrzeja "E-molla" Kowalczyka, który został producentem płyty - dodaje Marcin Rzońca. - Od czerwca do sierpnia siedzieliśmy w studiu a 12 listopada wydaliśmy płytę.

  OGROMNE ZAINTERESOWANIE

  Płyta rozeszła się jak ciepłe bułeczki. Na facebookowym profilu zespołu fani wciąż pytają gdzie można ją jeszcze dostać. - Jest jeszcze dostępna na stronie internetowej wydawcy i na emik.com - uspakaja Marcin Rzońca i dodaje, że za kilka tygodni na półki trafi kolejny nakład albumu.

  W Internecie można posłuchać dwóch kawałków z płyty: Krajka i Płonie ognisko. Do tej ostatniej zespół nagrał teledysk. Na albumie znalazły się jeszcze: "Wszyscy Byliśmy Harcerzami", Bieszczadzki trakt, Mój świat, Bieszczady rock'nd roll, Bieszczady, Stokrotka, Sosenka, Hey przyjaciele, Pieśń pożegnalna i Jaworzyna

  Artyści obawiali się jak ich pomysł zostanie przyjęty przez starych harcerzy. - Baliśmy się, że usłyszymy, że to profanacja a tu wręcz przeciwnie - mówią.

  Płytę bardzo dobrze przyjęli także młodzi. - Jeździmy na koncerty i harcerskie imprezy - mówi Marcin Rzońca. - Młodzi nie traktują tego jak starocia, co nas bardzo cieszy.

  Zobacz teledysk "Płonie ognisko"


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ