Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Interesująca jesień w Teatrze Powszechnym

Barbara Koś
Komedia "Szalone nożyczki"cieszył się największym powodzniem w minionym sezonie . Zapewne będzie tak i w tym.
Komedia "Szalone nożyczki"cieszył się największym powodzniem w minionym sezonie . Zapewne będzie tak i w tym. Marian Strudzinski
15 września Teatr Powszechny rozpoczyna kolejny sezon. Nie zabraknie nowych spektakli, świetnych twórców i niezapomnianych wrażeń.

Na co zaprasza Teatr Powszechny we wrześniu?

Bawi niezmiennie farsa "Mayday"
Bawi niezmiennie farsa "Mayday" Dariusz Redos

Bawi niezmiennie farsa "Mayday"
(fot. Dariusz Redos)

Na co zaprasza Teatr Powszechny we wrześniu?

"Mayday" -15 i 16 września, godzina 18,
"Zemsta" - 26 września godzina 10 i 13 oraz "Szalone nożyczki" (27, 28, 29, 30 września, godzina 19.
Dla dzieci : "Nieznośka i Kmieć"- 26, 27 września godzina 10 i 12, 30 września, godzina 13.
"Siedem lekcji dla zmarłych" premiera: 22 września, godzina 20- scena kameralna. Kolejne spektakle: 23 września, godzina 18, 28 września, godzina 11, 29 i 30 września, godzina 17

Już w sobotę, 15 września, na scenę powrócą znane i lubiane przedstawienia. To "Mayday" czyli niewiarygodne przygodami brawurowego taksówkarza-bigamisty, fredrowska "Zemsta", czyli niezmordowanie walczący ze sobą sąsiedzi i "Szalone nożyczki" to znaczy kryminalny popis mistrza nożyczek Tonia Wziętego...

Maluchy - jak zawsze - znajdą coś dla siebie na Scenie Fraszka. W najbliższym czasie będzie to spotkanie z nieznośną królewną Nieznośką, safandułowatym Królem, rezolutną Nianią, niebanalnym Smokiem i bystrym Kmieciem, który podejmie się załatwienia wszystkich gnębiących królestwo problemów. Czyli po prostu - "Nieznośka i kmieć".

Dotychczasową ofertę repertuarową wzbogacą także, rzecz jasna, nowe tytuły.

Korowód premier rozpocznie się 22 września od propozycji niezwykłej. Będzie to spektakl "Siedem lekcji dla zmarłych" - najnowszy, autorski, spektakl Janusza Wiśniewskiego, wybitnego, niezwykle utytułowanego (między innymi dwukrotnego zwycięzcy festiwalu w Edynburgu), reżysera, scenografa i grafika.

Oparta, między innymi, na starożytnych tekstach: "Odysei" Homera i "Eneidzie" Wergiliusza, opowieść o "powrocie do Itaki" jest nie tyle historią wędrówki do Ojczyzny w znaczeniu geograficznym, ile osobistą próbą zmierzenia się z pojawiającymi się od zarania ludzkości porywającymi pytaniami o status istnienia człowieka po śmierci, o istotę naszego ziemskiego bytowania, sens i bezsens dni, cierpień i poczynań.

Już w październiku - dniach 20-26) czeka nas prawdziwa uczta - jubileuszowy X Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski..

Oprócz spektakli w wykonaniu zaproszonych gości (z Polski, Francji, Niemiec, Białorusi i Argentyny), będziecie i radomska propozycja. To "Wspomnienia polskie", nad którą w tej chwili pracuje w radomskim teatrze Mikołaj Grabowski, znakomity twórca, aktor, reżyser i pedagog.

Premiera "Wspomnień" pokazana 20 października uroczyście zainauguruje festiwal, podczas którego teatr gościć będzie wiele znakomitości - Wśród nich wdowę po pisarzu, Ritę Gombrowicz oraz Miguela Grinberga - argentyńskiego pisarza i dziennikarza, przyjaciela Gombrowicza.

Dzieciom podoba się "Nieznośka i kmieć"
Dzieciom podoba się "Nieznośka i kmieć" Marian Strudzinski

Dzieciom podoba się "Nieznośka i kmieć"
(fot. Marian Strudzinski)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie