Interwencje Echa Dnia. Brakuje oświetlenia na S7 w Szydłowcu...

  Interwencje Echa Dnia. Brakuje oświetlenia na S7 w Szydłowcu bo ukradli kabel. GDDKiA: Robimy inwentaryzację

  Mateusz Kaluga

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Interwencje Echa Dnia. Brakuje oświetlenia na S7 w Szydłowcu bo ukradli kabel. GDDKiA: Robimy inwentaryzację
  Choć budowa trasy S7 w Szydłowcu jest od dawna skończona, to od wielu miesięcy nie ma tam oświetlenia. Powodem jest kradzież kabla energetycznego.
  Interwencje Echa Dnia. Brakuje oświetlenia na S7 w Szydłowcu bo ukradli kabel. GDDKiA: Robimy inwentaryzację
  Ta sprawa bulwersuje wszystkich mieszkańców gminy Szydłowiec.

  Ukradli kabel


  Jeszcze w ubiegłym roku na węźle Szydłowiec Centrum w ciągu drogi S7 ukradziono kabel energetyczny. Przez taki stan rzeczy szydłowiecki odcinek „ekspresówki” nie jest dostatecznie oświetlony. Mieszkańcy Szydłowca niejednokrotnie skarżyli się na obniżenie bezpieczeństwa. Wiele razy ten temat był przedmiotem dyskusji chociażby podczas sesji Rady Miejskiej.

  - Sprawę zgłaszaliśmy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - mówi nam Artur Koniarczyk, przewodniczący Rady Miejskiej. - W najbliższym czasie mamy zaplanowane pierwsze posiedzenie komisji wyjazdowej rady. Zwrócimy wtedy uwagę na wiele szczegółów i zawrzemy je w raporcie. Trzeba mieć na uwadze, że wiele aspektów, które zgłaszaliśmy w poprzednim raporcie, Generalna Dyrekcja jeszcze nie poprawiła - kończy przewodniczący.

  Sprawa jest na tyle bulwersująca, że głos zabierają również radni w mediach społecznościowych. - Burmistrz ze starostą powinni podjąć w tej intencji strajk głodowy i wezwać do niego wszystkich radnych bo inne możliwości interwencji wyczerpał. Obawiam się jednak że zarządca drogi zdecyduje się na jakieś działania dopiero jak dojdzie tu do jakiegoś nieszczęścia i ktoś wystąpi przeciw niemu o odszkodowanie na drodze cywilnej - ironizował Marek Plewa, radny Rady Miejskiej. - Oczywiste że to nie jest droga gminna ani powiatowa. To jednak nie zwalnia nas z działania, chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców i osób przyjezdnych - dodał Marek Sokołowski, radny powiatu szydłowieckiego.

  Droga za kilka miesięcy?


  W tej sprawie skontaktowaliśmy się, z Małgorzatą Tarnowską, rzecznikiem prasowym Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie.

  - W związku z kradzieżami elementów infrastruktury oświetlenia drogowego podjęliśmy działania mające na celu inwentaryzację w terenie zarówno rodzaju jak i szacowanej wartości uszkodzeń celem dalszego określenia zakresu niezbędnych prac koniecznych do uruchomienia oświetlenia drogowego. Z uwagi na ogromną skalę ubytków, jak również obecne nasze zaangażowanie na innych odcinkach dróg krajowych, zakończenie przedmiotowych prac na tym odcinku S7 planowane jest w drugim i trzecim kwartale bieżącego roku.

  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.
  Maxel w Explosion. Zobacz zdjęcia z imprezy!


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

  Zobacz też: Ścięcie Śmierci w Jedlińsku


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  Wideo