IV liga. Gorąca końcówka meczu. Kacprzak rezygnuje! (zdjęcia)

Piotr WOJNOWSKI
Dariusz Misztal (w środku) strzela pierwszą bramkę w meczu.
Pilica Białobrzegi zremisowała na własnym boisku z KS Kozienice Janików 1:1. Zawodnik gospodarzy Marcin Mazur uderzony przypadkowo łokciem w twarz kończył mecz z rozciętym policzkiem, a za rzekomą próbę wymuszenia rzutu karnego, sędzia pokazał strzelcowi brakmi dla Kozienic, Michałowi Kogutowi drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Po zakończeniu spotkania dymisję zapowiedział grający trener Pilicy Jacek Kacprzak.

W pierwszej połowie spotkania gra toczyła się niemal bez przerwy w środkowej strefie boska. Po za strzałami z dystansu Andrzeja Kalinki w 25 minucie i jedenaście minut później Koguta, który z narożnika pola karnego trafił w poprzeczkę trudno było zobaczyć podbramkowe emocje.

Dopiero trzy minuty przed gwizdkiem na przerwę do siatki gości z bliskiej odległości trafił wychowanek MG MZKS Kozienice Dariusz Misztal.

Przez ostatnie dwadzieścia minut piłkarze KS Kozienice Janików za wszelką cenę dążyli do zwycięstwa, a Pilica ograniczała się do murowania własnej bramki i nielicznych kontrataków.

- Mieliśmy kilka sytuacji, powinno być dwa do zera, a mamy remis - ocenił trener Pilicy Jacek Kacprzak, kóty po meczu zapowiedział swoją dymisję.

W 82 minucie goście dopięli jednak swego. Najpierw Konrad Kłos ograł na linii pola karnego kilku zawodników Pilicy i faulowany padł na boisko, sędzia nie gwizdnął wolnego, a idealne podanie za linię obrony zagrał Marcin Wasiłek. Kogut w sytuacji sam na sam pewnie pokonał bramkarza gospodarzy i mógł się cieszyć z pierwszego gola strzelonego w barwach KS Kozienice Janików. Chwilę później sędzia nie odgwizdał faulu w polu karnym Pilicy, a za próbę wymuszenia karnego wyrzucił go z boiska.

- Według mnie był ewidentny karny, ale żeby sędzia zauważył faul musiałbym chyba z ciągniętą koszulką na piąty metr dobiec, a obrońca powalił mnie wcześniej - powiedział po meczu Michał Kogut.

Relacja z meczu, opinie trenerów i rozmowa z napastnikiem Kozienic w poniedziałkowym Echu Sportowym.