IV liga. Oskar Przysucha trafił na wyjątkowo silną ekipę Hutnika Warszawa. Podobnie było w przypadku Drogowca Jedlińsk

Sylwester Szymczak
archiwum klubu Hutnik
W sobotnim meczu czwartej ligi mazowieckiej, Hutnik Warszawa pokonał wysoko drużynę Oskara Przysucha. Wysoka porażka przytrafiła się również zawodnikom beniaminka z Jedlińska.

Hutnik Warszawa - Oskar Przysucha 4:0 (3:0)

Bramki: Waśniowski 1, Nowik 8 z karnego, P. Winiarski 43, Prusinowski 57.
Oskar: Brzeziński - Bogołębski, Solomon, Knap, Pankowski (46 Dorożyński), Imiołek (59 Woźniak), Moskwa, Machajek, Czarnota, Bojanowicz (81 Obuch), Kołtunowicz (59 Trojanowski).
Po dwóch porażkach z rzędu, Oskar przyjechał do Warszawy na ciężki pojedynek z Hutnikiem, który latem pozyskał kilku klasowych graczy i jest jednym z faworytów ligi.
Już w 58 sekundzie po dośrodkowaniu z lewej strony, defensorzy Oskara nie upilnowali Kamila Waśniowskiego, który z 12 metrów strzałem po ziemi nie dał szans golkiperowi Oskara. W 8 minucie niepotrzebny faul w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny dla miejscowych. Erwin Nowik zamienił "jedenastkę" na bramkę. Szybko zdobyte dwa gole ustawiły przebieg meczu. Oskar musiał gonić, biegać w niemiłosiernym upale, a Hutnik mądrze i skutecznie kontrolował to co dzieje się na murawie. Do 43 minuty, gdy Patryk Winiarski z łatwością z prawej strony przedostał się w pole karne Oskara i po ziemi z ostrego kąta podwyższył rezultat.
Oskar był bezradny wobec ataków i umiejętności Hutnika. W 57 minucie Maciej Prusinowski dostał prostopadłą piłkę z głębi pola, technicznym strzałem nad bramkarzem umieścił piłkę w bramce.
Goście kończyli mecz w osłabieniu. W 88 minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Maciej Knap.
Za tydzień Oskar w Szydłowcu w roli gospodarza zagra z Sokołem Serock.

Wisła II Płock – Drogowiec Jedlińsk 4:0 (2:0)
Bramki: Kuczko, Maślak, Wawrzyński, Zięba.

Drużyna Drogowca do rywalizacji w Płocku z liderem przystępowała osłabiona brakiem trzech zawodników. Z powodów problemów zdrowotnych nie mogli zagrać: Dariusz Mortka, Bartłomiej Zenik i Robert Wroński. Ponadto beniaminek miał w pamięci trzy porażki. Dwie z nich w ramach rozgrywek 4. ligowych i pucharową w środku tygodnia z Prochem Pionki. Faworytem więc i to zdecydowanym byli płocczanie i potwierdzili to już w 94 sekundzie meczu! Właśnie wtedy błąd defensywy Drogowca na gola zamienił Białorusin Gleb Kuczko. Drugiego gola liderzy czwartej ligi mazowieckiej uzyskali w 35 minucie. Wówczas podanie od Grzegorza Warzyńskiego wykorzystał Jakub Maślak i jednocześnie ustalił wynik 1. połowy. Po zmianie stron również padły dwie bramki. Niestety obie dla popularnych „Nafciarzy”. W 59 minucie Wawrzyński, już sam wziął sprawy w swoje nogi i podwyższył na 3:0, a wynik meczu, po indywidualnej akcji w polu karnym, ustalił Dawid Zięba.

W innych meczach 3 kolejki, IV ligi: W innych meczach 3. kolejki 4. ligi mazowieckiej: Mszczonowianka - Wilga Garwolin 2:1, Józefovia - KS CK Troszyn 0:4, Sokół Serock - Błonianka Błonie 2:3, Mazovia Mińsk Mazowiecki - KS Raszyn 4:0, Ursus Warszawa - KTS Weszło Warszawa 2:1, Mazur Karczew - MKS Piaseczno 3:0, Marcovia Marki - Ząbkovia Ząbki 2:1.Wisła II Płock - Drogowiec 4:0.