IV liga. Podwójne derby i spore emocje. Ważne triumfy Prochu i Zamłynia. Pilica lepsza od Mazowsza.

Sylwester Szymczak
Pilica walczy z Mazowszem
Pilica walczy z Mazowszem archiwum
W środę zaplanowano mecze zaległej, 16 kolejki IV ligi mazowieckiej. Wyniki poniżej.

Proch Pionki - Hutnik Huta Czechy 2:1 (0:1),
Bramki: Kapusta 60, 70 dla Prochu
Lepiej to spotkanie zaczęli pionkowianie, którzy odważniej grali na połowie przeciwnika. Groźniej atakowali, a w 19 minucie powinno być 1:0, ale piłka po strzale Mateusza Szczepańskiego minimalnie przeszła obok słupka. Chwilę później po rozegraniu rzutu wolnego goście rozpaczliwie wybili piłkę sprzed swojej linii bramkowej. Niestety niewykorzystane sytuacje szybko się zemściły i goście objęli prowadzenie w 24 minucie.
Świetną okazję dla Prochu miał w 36 min Joel Tata Nsah. Ograł już obrońcę i z 7 metrów huknął nad poprzeczką. Chwile później poprzeczka uratowała Hutnika przed stratą gola.
Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Proch próbował, a Hutnik ograniczał się do groźnych kontrataków. W 57 minucie Proch miał kolejną szansę. Po dośrodkowaniu z lewej strony, Piotr Skałbania uderzał z sześciu metrów...wprost w bramkarza. W końcu udało się w 60 min. Po dośrodkowaniu strzałem głową wyrównał Emil Więcek. Dziesięć minut później Proch skopiował stały fragment i Emil Kapusta głową dał prowadzenie biało - zielonym.
Proch miał jeszcze co najmniej dwie idealne okazje, aby podwyższyć rezultat, zaś w 90 minucie to znowu goście mieli swoją szansę, ale instynktownie wybronił Wiktor Pajączek.

Pilica Białobrzegi - Mazowsze Grójec 3:1 (2:1)
Bramka: Czarnecki 33, 42, Kucharczyk 70 - Napora 27
Pilica: Adamczyk - Kencel, Walasek, Niedziela (74 Bykowski), Klinicki (50 Gliński), Michalski, Rawski, Zawadzki (50 Winiarski), Paterek (74 Skrzypek), Kucharczyk, Czarnecki (84 Król)
Mazowsze: Świątek - Trojanowski (84 Gotlib), Lisiecki, Ostrowski (76 Gołąbek), Napora (90 Poczek), Kołosowski, Wilczyński, Kasprzyk (76 Dubel), Iwanowski, Urbański, Selamolela
W 27 minucie Mikołaj Napora znalazł się sam na sam z bramkarzem Pilicy i wykorzystał swoją okazję.
W 33 minucie było już 1:1. Po dograniu Michała Kucharczyka, Kamil Czarnecki strzałem głową wyrównał stan meczu. W 42 minucie Pilica wyszła na prowadzenie. Po zagraniu Konrada Paterka, Czarnecki jeszcze raz zdobył gola.
W 70 minucie wynik podwyższył Michał Kucharczyk, który w sytuacji sam na sam posłał piłkę bramkarzowi między nogami.
Jeszcze ciekawostką tego meczu jest fakt, że w 89 minucie kontuzji doznał...sędzia Norbert Chrząstek. Na ostatnie minuty zastąpił go Łukasz Brzeski.

ZDJĘCIA Z MECZU TUTAJ

Pogoń II Siedlce - Zamłynie Radom 1:3 (1:2)
Bramki: Bujalski 29 - Mateusz Kubica 19 z karnego, Grygiel 36, Nowosielski 86
Zamłynie: Prasek - Szarym Moskwa, Woźniak, Nowocień (90 Chudziński), Nowosielski, Kubica, Grygiel, Zaręba (46 Pacyna), Barzyński (68 Midziołek), Szubiński.
Pomiędzy 60 i 62 minutą Mateusz Kubica zobaczył dwie żółte kartki i Zamłynie grało prawie pół godziny w osłabieniu. Mimo osłabienia, w ostatnich minutach radomianie potrafili dołożyć jeszcze jedno trafienie.

KS Warka - Oskar Przysucha 1:2 (1:1)
Bramki: Wierzbicki 44 - Czarnota 30. Szczodry 87
Warka: Lutzardo - Bylak, Głogowski, Madej, Kacperkiewicz, Szkopiński, Witan, Makuch, Zieliński, Wierzbicki, Knajdrowski.
Oskar: Grzyb - Bojek, Kornacki, Sala, Wicik, Głowacki, Sobolewski, Zagórski, Czarnota, Kowalczyk, Janiszewski.

W 15 minucie faul w polu karnym i rzut karny dla gości. Piotr Kornacki nie zdołał jednak wykorzystać rzutu karnego. Tuż przed przerwą Warka zdołała wyrównać. Po zmianie stron goście naciskali, ale defensywa Warki pękła dopiero w ostatnich minutach.