Jadar AZS Politechnika Radom na drugim miejscu w Silesia Cup

/sid/
Podopieczne Jacka Skroka zajęły 2. miejsce w turnieju Silesia Cup
Podopieczne Jacka Skroka zajęły 2. miejsce w turnieju Silesia Cup Ł. Wójcik
Siatkarki Jadar AZS Politechnika Radom zajęły 2. miejsce w turnieju Silesia Cup. Podopieczne Jacka Skroka, w meczu finałowym przegrały 1:3 z PLKS Pszczyna. Najlepszą zawodniczką w radomskim zespole została Sandra Cabańska.

Ze składu Jadaru AZS na turniej na Śląsku, niemal w ostatniej chwili wypadły dwie zawodniczki. W Radomiu pozostały kontuzjowana Marta Natanek i chora Iwona Lachowska. Pierwsze spotkanie, ze Spartą Warszawa, rozgrywanego w Mysłowicach i Chorzowie turnieju towarzyskiego było dla "akademiczek" okazją do rewanżu. Przed tygodniem, w czasie turnieju w Radomiu, Sparta wygrała z podopiecznymi Skroka. Rewanż się udał. W drugim meczu radomskie siatkarki zmierzyły się z Czeszkami.

- To był chyba nasz najlepszym mecz w tym turnieju - ocenił Skrok. - Wykorzystaliśmy wszystkie swoje atuty.

Do zajęcia 1. miejsca w grupie, a co za tym idzie gry w finale turnieju, radomiankom potrzebny był jeden wygrany set w ostatni meczu z gospodyniami, Silesią Volley. Zadanie wykonały i w meczu o zwycięstwo w turnieju zmierzyły się z PLKS Pszczyna. Pierwszą partię wygrały do 12. Kolejne trzy przegrały i zajęły ostatecznie 2. miejsce.

- Zaczęliśmy z wysokiego "c" - podsumował Skrok. - W pierwszym secie było mało typowej gry, zdecydowała nasza zagrywka i blok. To nas uśpiło. Popełniliśmy w kolejnych setach wiele błędów, ale oceniam nasz występ pozytywnie. Po tygodniu pracy od poprzedniego turnieju widać postępy.

Mecze grupowe: Jadar AZS Politechnika Radom - Sparta Warszawa 2:1, Jadar AZS - Mittal Ostrava 3:0, Jadar AZS - Silesia Volley I 1:2; mecz o 1. miejsce: Jadar - PLKS Pszczyna 1:3.
Jadar AZS: Ciesielska, Grzelak, Kijakova, Cabańska, Hawryła, Michalska - Jagodzińska (libero) oraz Karbowska, Sekutowska, Kucharska.

Końcowa kolejność: 1. Pszczyna, 2. Jadar AZS, 3. Olymp Praga, 4. Sparta, 5. Silesia Volley I, 6. AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, 7. Ostrava, 8. Silesia Volley II.