Jadar Radom - BBTS Bielsko-Biała. Czy znów wygrają radomianie? (relacja live)

/sid/
W pierwszym spotkaniu play off Jadar Radom pokonał 3:0 BBTS Bielsko-Biała. W ataku Mariusz Gaca T. Klocek
W pierwszym spotkaniu rundy play off I ligi siatkarzy Jadar Radom pokonał 3:0 BBTS Bielsko-Biała. Dziś drugi pojedynek. Zapraszamy do śledzenia relacji live.

Radomianie zapowiadali, że chcą dobrze rozpocząć rundę play off i to im się udało. Lepszego początku, niż set otwarcia nie można było sobie wymarzyć.

Po ataku Pawła Mikołajczak, dwóch blokach, asowej zagrywce Łukasza Kruka i błędzie rywali, Jadar prowadził 5:0. W kolejnych akcjach gospodarze powiększali przewagę, szybko doprowadzając do setbola (24:14). W tym momencie stało się coś trudnego do wytłumaczenia. Po kilku zmianach w składzie, miejscowi zgubili rytm i stracili siedem punktów z rzędu. Serię rywali przerwał Jakub Radomski, zapewniając wygranie partii.

Bielszczanie rozochoceni znakomitą końcówką pierwszej odsłony bardzo odważnie rozpoczęli kolejnego seta, obejmując prowadzenie. Nie utrzymali go zbyt długo, bo jedynie do stanu 4:5. Później na boisku dominowali miejscowi.

Tym razem trener Dominik Kwapisiewicz nie ryzykował zmian i wyjściowa "szóstka" dograła do końca partii, wygrywając do 16. Nieco więcej emocji dostarczył trzeci set, w którym wyrównana walka trwała dłużej. Atak Kamila Gutkowskiego, byłego zawodnika Jadaru dał bielszczanom wyrównanie na 8:8, a jego punktowa zagrywka wyprowadziła rywali na prowadzenie. Po przerwie, o którą poprosił Kwapisiewicz, radomianie szybko wyrównali, a po dwóch asach Mikołajczaka objęli czteropunktowe prowadzenie. W końcówce rywale zdołali zmniejszyć stratę do dwóch punktów, ale nie byli w stanie odwrócić losów spotkania.

Początek relacji live o godz. 15.45.
WEJDŹ NA RELACJĘ NA ŻYWO

Jadar Radom - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:21, 25:16, 25:21), stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 1:0.
Jadar: Kruk, Mikołajczak, Radomski, Wołosz, Kałasz, Gaca - Stańczak (libero) oraz Kryś, Bucki, Górski.