Jadar Radom nie sprostał Iskrze Odincowo

/sid/
Aleksiej Kuleszow (pierwszy z lewej) oraz pozostali zawodnicy Iskry Odincowo pokonali w sparingowym meczu 3:1 siatkarzy Jadaru Radom. J. Stobiecki
Siatkarze Jadaru Radom w sparingowym meczu ulegli 1:3 Iskrze Odincowo, jednemu z najlepszych europejskich klubów. Podopieczni Jana Sucha toczyli z Rosjanami wyrównaną walkę.

W drugim towarzyskim meczu w czasie pobytu w Kielnarowej pozytywnie zaprezentowali się środkowi, stawiając osiemnaście punktowych bloków i kończąc trzy na cztery ataki ze środka.

Radomscy siatkarze przerwę w rozgrywkach ekstraklasy spędzają na zgrupowaniu w Kielnarowej, gdzie rozegrają serię sparingów.

We wtorek pokonali reprezentację Kataru. W środę, formę radomian sprawdził jeden z najlepszych i najbardziej znanych klubowych zespołów Europy, Iskra Odincowo. Wicemistrzowie Rosji rozpoczęli mecz z takimi gwiazdami w składzie jak reprezentanci Rosji, Aleksiej Kuleszow i Roman Archipow oraz Brazylijczyk Cruz. Również radomianie rozpoczęli w najmocniejszym ustawieniu między innymi z Robertem Pryglem w ataku i Kubańczykami, Maikelem Salasem i Sirianisem Hernandezem.

Radomianie w otwierającym spotkanie secie zaskoczyli rywali niezwykle skuteczną grą blokiem. Aż siedem punktów zdobyli właśnie tym elementem. W drugim secie zanosiło się na zwycięstwo radomian. Prowadzili 22:19, jednak dwie niewykorzystane kontry, przy doskonałej grze Rosjan w obronie zapewniły ostatecznie zwycięstwo. Kolejne dwie odsłony były niezwykle zacięte i miały zbliżony, wyrównany przebieg, jednak w decydujących momentach więcej opanowania zachowali siatkarze Iskry.

- Tak duża liczba punktowych bloków w sparingu z utytułowanym rywalem bardzo cieszy - przyznał po meczu trener Such. - To napawa optymizmem. Jestem zadowolony z wysokiej skuteczności środkowych nie tylko w bloku, ale także w ataku. Kończyli trzy na cztery piłki. Dobrą dyspozycję potwierdził Wojciech Żaliński, który zagrał w ataku. Niestety w dalszym ciągu mamy tą samą bolączkę, przegrane końcówki setów. Ponownie nie mogliśmy w decydujących momentach przyjąć i skończyć.

W czwartek i sobotę podopieczni Sucha rozegrają kolejne sparingi z reprezentacją Kataru.

Jadar Radom - Iskra Odincowo 1:3 (25:18, 23:25, 23:25, 23:25).

Jadar: Salas, Prygiel, Terlecki, Kosok, Pawliński, Hernan-dez - Stańczak (libero) oraz Żaliński, Macionczyk, Kocik, Kaczmarek.
Iskra: Archipow, Mysin, Cruz, Krugłow, Kuleszow, Rohin - Kowariej (libero) oraz Kalinin.