Jadar Radom pewnie wygrywa z Avią Świdnik (zdjęcia)

/sid/
Paweł Mikołajczak (w ataku) oraz pozostali siatkarze Jadaru Radom pokonali bez straty seta Avię Świdnik Ł. Wójcik
Rywal nie miał nic do powiedzenia.

Radomianie zapowiadali, że podchodzą do spotkania bardzo poważnie i spodziewają się, że nieobliczalni rywale zagrają bardzo dobrze. Po atakach Pawła Mikołajczaka, Macieja Wołosza i Mariusza Gacy i potrójnym bloku, miejscowi prowadzili 4:0. Rywale poderwali się do walki. Wyrównana gra toczyła się do stanu 11:10. Chwilę później gospodarze wypracowali trzypunktową przewagę, którą powiększyli do pięciu oczek po "kiwce" i punktowej zagrywce Łukasza Kruka. Sporo kłopotów sprawiły rywalom zagrywki Grzegorza Szumielewicza. Do końca partii, radomianie nie oddali prowadzenia, przypieczętowując zwycięstwo blokiem na Dominiku Wójcickim.

W drugiej odsłonie, radomskim siatkarzom również udało się szybko wypracować przewagę. Dobrze funkcjonował blok, punkty przynosiły ataki. Przy stanie 11:6 nic nie wskazywało, że w tym secie kibice doczekają się jeszcze emocji. Ekipa Avii nie poddała się i walczyła ambitnie. Trzykrotnie zdołała zmniejszyć stratę do jednego punktu, ale w decydujących momentach goście popełnili błędy, które dały zwycięstwo Jadarowi.

Trzeci set miał bardzo jednostronny przebieg. Kwapisiewicz wprowadził na boisko zmienników, a gospodarze dalej dominował. Po trzech asowych zagrywkach Daniela Górskiego przewaga urosła do siedmiu punktów. Gościom nie pomagały ani kolejne przerwy, ani zmiany. Nie mogli przebić się przez radomski blok, mieli kłopoty z przyjęciem zagrywek. Zwycięstwo przypieczętował atakiem po bloku Wołosz.

- Spodziewaliśmy się bardziej zaciętego meczu - przyznał Dominik Kwapisiewicz, trener Jadaru. - Momentami było bardzo nerwowo. Myślę, że z meczu na mecz będziemy grać co raz spokojniej. Była możliwość, aby zagrali wszyscy, więc z niej skorzystałem. Każdy zawodnik swoja grą wniósł coś do gry zespołu.

Jadar Radom - Avia Świdnik 3:0 (25:19, 25:23, 25:16).

Jadar: Kruk, Mikołajczak, Wołosz, Radomski, Terlecki, Gaca - Stańczak (libero) oraz Szumielewicz, Górski, Bucki, Kałasz.
Avia: Guz, Michalski, Makowski, Pawłowski, Staniewski, Gosik - Kowalski (libero) oraz Wójcicki, Milewski, Jarosz, Kurek, Michalski.