Jadar Radom wygrał w Świdniku

Redakcja
Jadar Radom pokonał Avię Świdnik
Jadar Radom pokonał Avię Świdnik Sz. Wykrota
Po zaciętym, pięciosetowym pojedynku, siatkarze Jadaru Radom, w meczu 16. kolejki I ligi pokonali Avię Świdnik. Tym samy radomianie wywalczyli dwa punkty.

Trzeci set, pewnie i wysoko wygrany przez radomian nie zapowiadał tak dużych emocji w kolejnych odsłonach. Jednak gospodarze od początku czwartej partii utrzymywali prowadzenie i zdołali doprowadzić do tie breaka. W decydującej odsłonie, podopieczni Dominika Kwapisiewicza prowadzili 8:5, by szybko stracić trzy kolejne punkty. Po przerwie, o którą poprosił trener radomian, Jadar odzyskał prowadzenie i zachował je do końca piątej partii. Decydujący o zwycięstwie punkt zdobył blokiem Jakub Bucki.

Avia Świdnik - Jadar Radom 2:3 (25:19, 21:25, 16:25, 25:22, 12:15)
Avia: Makowski, Guz, Jarosz, Pawłowski, Michalski, Baranowski - Kowalski (libero) oraz Wójcicki, Milewski, Gosik, Staniewski.
Jadar: Kruk, Kałasz, Radomski, Wołosz, Gaca, Mikołajczak - Kryś (libero) oraz Bucki, Stańczak, Górski.