Jadar Radom wygrywa i awansuje do drugiej rundy play off

/sid/
Siatkarze Jadaru Radom pokonali BBTS Bielsko-Biała i awansowali do drugiej rundy play off I ligi T. Klocek
Siatkarze Jadaru Radom pokonali w trzecim spotkaniu pierwszej rundy play off I ligi 3:0 BBTS Bielsko-Biała. Tym samym radomianie zagrają w kolejnej rundzie.

Podopieczni Dominika Kwapisiewicza dobrze rozpoczęli spotkania, szybko obejmując w pierwszej partii prowadzenie. Po ataku Jakuba Radomskiego i błędzie gości, radomianie prowadzili czterema punktami. Zgodnie z zapowiedziami, bielszczanie nie zamierzali ułatwiać zadania radomskiej drużynie. Przy dużym udziale Martina Vlka i Jarosława Lecha zdołali doprowadzić do wyrównania po 16. W końcówce, po bloku na Lechu radomianom udało się uzyskać dwupunktową przewagę, a po ataku Pawła Mikołajczaka stanąć przed pierwszą szansa na wygranie seta. Miejscowi zdołali jednak doprowadzić do kolejnego w secie i remisu. Walkę na przewagi zakończył blok radomian na Kamilu Gutkowskim.

Początek drugiego seta to wyraźna przewaga miejscowych, którzy po serii trudnych zagrywek Gutkowskiego prowadzili 4:0. Niemal cała odsłona to pogoń radomian i serie miejscowych, odbudowujące przewagę. Po udanym ataku Lecha bielszczanie byli bliscy wyrównania stanu meczu, prowadząc 24:21. Radomscy siatkarze zdołali jednak, po ataku Macieja Wołosza i dwóch asach Mikołajczaka wyrównać na 24:24, a następnie ponownie rozstrzygnąć tę odsłonę na przewagi.

Trzeci set znów lepiej rozpoczęli miejscowi. Prowadzili 9:5, a następnej 14:11. Radomianom szybko udało się zmniejszyć stratę i po bloku na Vlku, wyszli na prowadzenie. Od tego momentu bielska ekipa zaczęła tracić wiarę w zwycięstwo. Atak Mikołajczaka dał radomianom pierwszego meczbola, a autowy atak Lecha zapewnił zwycięstwo ekipie Jadaru.
Radomianie wygrywając trzeci mecz z Bielskiem, zwyciężyli w całej rywalizacji w pierwszej rundzie play off. W drugiej rundzie podopieczni Kwapisiewicza zmierzą się ze Ślepskiem Suwałki, który w trzecim spotkaniu pokonał 3:1 Jokera Piła i zwyciężył 3:0 w rywalizacji pierwszej rundy.

BBTS Bielsko-Biała - Jadar Radom 0:3 (26:28, 27:29, 21:25), stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 0:3; awans do drugiej rundy play off - Jadar.

Jadar: Kruk, Mikołajczak, Wołosz, Radomski, Gaca, Kałasz (Kryś) libero) oraz Bucki, Stańczak, Ivarsson.