Jadar Radom znów dostał lanie (zdjęcia)

/sid/
Siatkarze Jadaru Radom przegrali 1:3 z Delectą Bydgoszcz
Siatkarze Jadaru Radom przegrali 1:3 z Delectą Bydgoszcz T. Klocek
Siatkarze Jadaru Radom przegrali 1:3 z Delectą Bydgoszcz, zdobywając w ostatniej partii zaledwie 16 punktów. Dla podopiecznych Jana Sucha porażka oznacza, że zajęcie miejsca w pierwszej "ósemce" staje się co raz mniej realne.

ZOBACZ ZAPIS RELACJI LIVE

Bydgoszczanie rozpoczęli z jednym reprezentantem Polski, Pawłem Woickim w składzie. Wyrzuconego dzień przed meczem Richarda Lambournea, zastąpił na pozycji libero Michał Dębiec, który został najlepszym zawodnikiem meczu.

Radomianie od początku ryzykowali w polu zagrywki. Co prawda zepsuli osiem zagrywek, jednak pozostałymi sprawili bydgoszczanom tyle problemów, że dość pewnie wygrali pierwszą odsłonę, a w decydującym momencie, trzy ostatnie punkty dla radomian zdobył skutecznymi atakami Robert Prygiel.

W drugiej partii, do drugiej przerwy technicznej obie drużyny toczyły wyrównaną grę. Znakomicie w ataku spisywał się Prygiel. Nic nie wskazywało, że radomianie będą mieli kłopoty. Tuż po wznowieniu gry najpierw zablokowany został Maciej Pawliński, a w kolejnej akcji Prygiel. Radomscy siatkarze zdołali zmniejszyć stratę do 1 punktu, ale po serii błędów oddali inicjatywę miejscowym, którzy do końca seta zdołali utrzymać przewagę, doprowadzając do wyrównania.

Trzecią odsłonę radomianie rozpoczęli z Jarosławem Macionczykiem w składzie, który zastąpił na rozegraniu Maikela Salasa. Ale zmiana nie przyniosła efektu. To miejscowi dość szybko objęli prowadzenie. Radomscy siatkarze nie mogli po-wstrzymać ataków Piotra Gruszki i Grzegorza Szymańskiego, a jednocześnie nie radzili sobie z bydgoskim blokiem. Ostatni sy-gnał do walki w tej partii dali Pawliński i Sirianis Hernandez. Po ich atakach strata radomian stopniała do 2 punktów. Końcówka seta należała jednak do miejscowych, a w zasadzie do Martina Sopko, którego seria zagrywek pozwoliła bydgoszczanom odzyskać pewną przewagę i wygrać seta. W czwartej odsłonie ostatnim remisowym wynikiem było 2:2. Później punktowali miejscowi, zwyciężając ostatecznie do 16 i w całym meczu 3:1.

Delecta Bydgoszcz - Jadar Radom 3:1 (20:25, 25:20, 25:19, 25:16).
Delecta: Woicki, Konarski, Sopko, Pieczonka, Cerven, Jurkiewicz - Dębiec (libero) oraz Gruszka, Szymański, Lipiński.
Jadar: Salas, Prygiel, Pawliński, Hernandez, Kreek, Terlecki - Stańczak (libero) oraz Macionczyk, Bucki, Kaczmarek, Żaliński.