Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jakie kierunki wybierają studenci na radomskich uczelniach? Sprawdziliśmy!

/mod/
- Nie dziwi mnie wciąż tak duże zainteresowanie filologią angielską. Absolwenci tego kierunku raczej nie powinni mieć problemu ze znalezieniem pracy - mówi Marta Podmanicka, studentka trzeciego roku filologii angielskiej na radomskim uniwersytecie.
- Nie dziwi mnie wciąż tak duże zainteresowanie filologią angielską. Absolwenci tego kierunku raczej nie powinni mieć problemu ze znalezieniem pracy - mówi Marta Podmanicka, studentka trzeciego roku filologii angielskiej na radomskim uniwersytecie.
Wciąż szturmowane są najpopularniejsze od lat kierunki, ale zwiększyło się zainteresowanie na studia pokrewne medycynie.

Ręce mogą zacierać władze uczelni, które prowadzą u siebie studia pokrewne medycynie. W tym roku sporym zainteresowaniem cieszą się choćby pielęgniarstwo i fizjoterapia, ale też zdrowie publiczne i to zarówno na prywatnych uczelniach jak i jedynej państwowej w mieście.

Jak usłyszeliśmy w Radomskiej Szkole Wyższej fizjoterapia i pielęgniarstwo to kierunki najchętniej wybierane podczas tegorocznej rekrutacji. Tylu chętnych, właśnie na nie, jeszcze dotychczas nie było. Bardzo dużo osób zalogowało się na pielęgniarstwo i fizjoterapię także na Uniwersytecie Technologiczno - Humanistycznym w Radomiu.

Wciąż wiele osób chce również studiować zdrowie publiczne choćby w Wyższej Szkole Nauk Społecznych i Technicznych w Radomiu.

- Po tym kierunku nasi absolwenci mogą znaleźć pracę choćby w ośrodkach zdrowia czy pomocy społecznej, a także w klubach fitness - wyjaśnia Edgar Klusa, kierownik do spraw rozwoju i współpracy z zagranicą w Wyższej Szkole Nauk Społecznych i Technicznych.

PO PIERWSZE FILOLOGIA ANGIELSKA

Jedyna radomska uczelnia państwowa, choć wciąż kojarzona głównie z kierunkami technicznymi, zaskakuje ilością chętnych na kierunki humanistyczne. Do najchętniej wybieranych należą filologia angielska i germańska oraz pedagogika.

Zaskakuje wciąż liczba chętnych na studia ekonomiczne. Widać przyszli studenci nie zwracają uwagi na powszechne opinie, że rynek pracy jest przesycony ekonomistami i nauczycielami. Równie dużo w tym roku jest też chętnych na pedagogikę.

NA TOPIE BUDOWNICTWO

- Jeśli chodzi o kierunki techniczne do najpopularniejszych należy zaliczyć budownictwo - nowość na naszej uczelni - mówi Aneta Mirosz, rzecznik prasowy rektora radomskiego uniwersytetu. - Sporo chętnych zalogowało się też na transport.

Popularność budownictwa potwierdza także Małgorzata Alzak, dyrektor Międzywydziałowego Ośrodka Rozwoju i Współpracy w Wyższej Inżynierskiej Szkole Bezpieczeństwa i Organizacji pracy oraz Edgar Klusa z Wyższej Szkoły Nauk Społecznych i Technicznych. Obie uczelnie mają ten kierunek w swojej ofercie.

- Drugim kierunkiem najchętniej dotychczas wybieranym na naszej uczelni jest bezpieczeństwo i higiena pracy - dodaje Małgorzata Alzak.

Jak udało nam się ustalić w Prywatnej Wyższej Szkole Ochrony Środowiska flagowym kierunkiem, najchętniej wybieranym jest ochrona środowiska, a na drugim miejscu turystyka i rekreacja. Wciąż są chętni na bezpieczeństwo i higienę pracy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie