Janusz Popławski i Daniel Kossowski ze srebrymi medalami na 29. Mistrzostwach Polski Masters

Barbara Koś
W kategorii 35+ Daniel Kossowski (z lewej)zdobył srebrny medal, a Janusz Popławski w kategorii 70+ aż dwa „srebra”. archiwum Janusz Popławski
Cztery srebrne medale z mistrzostw w Białymstoku przywieźli radomski senior lekkoatletyki Janusz Popławski i "młodzik", Daniel Kossowski. Brawo!

Panowie uczestniczyli w 29. Mistrzostwach Polski Masters, które odbyły się 29-30 czerwca na stadionie „Juvenii” w Białymstoku. Reprezentujący nasze miasto lekkoatleci wywalczyli 4 tytuły wicemistrzowskie.

W kategorii 35+ Daniel Kossowski zdobył srebrny medal na dystansie 100 metrów, zaś Janusz Popławski w kategorii 70+ srebrne medale w skoku w dal i biegach na 400 i 200 metrów.

-Było piekielnie gorąco, ale atmosfera pod względem sportowym znakomita! - mówi Janusz Popławski, znany radomski artysta plastyk.- Białystok nas urzekł. To piękne, czyste, zadbane miasto, mające mnóstwo terenów zielonych, parków a także architektoniczną perłę północy – pałac Branickich. Mimo upału zwiedziliśmy je, by zachwycić się tym miastem.

- Mój kolega jest o wiele młodszy, lecz ja też nie ustaję! - dodaje Janusz Popławski. - Tacy właśnie są weterani. I jak widać sport zostaje w nas na całe życie - stwierdza artysta.
Wybrał dystans 400 metrów, a wybór miał spory.

Przypomnijmy też, że Janusz Popławski, jest laureatem wielu mistrzostw. A trzy medale, ze wszystkich trzech kruszców Janusz Popławski i Daniel Kossowski przywieźli z 28. Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters rozgrywanych tym razem w lutym tego roku w Toruniu.