Jastrzębski Węgiel - Cerrad Czarni 3:1. Radomianie nie wracają do domu

/W.Ł./
W meczu PlusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał Cerrad Czarnych Radom 3:1 (25:19, 25:22, 26:28, 25:20).

Jastrzębski Węgiel: Masny, Łasko, Gierczyński, Bartman, Pajenk, Czarnowski, Popiwczak (libero), Filippov, Kańczok, Malinowski.

Cerrad Czarni: Kampa, Bołądź, Żaliński, Westphal, Pliński, Grzechnik, Kowalski (libero) oraz Wachnik, Kędzierski, Ratajczak, Oivanen.

Powiedzieli po meczu
Daniel Pliński, kapitan Cerrad Czarnych: - Wygrała drużyna, która popełniła mniej błędów. Jastrzębski zasłużenie wygrał. W trzecim secie wróciliśmy do gry, ale to było za mało na gospodarzy w tym meczu.

Michał Łasko, kapitan Jastrzębskiego Węgla: Jesteśmy bardzo zadowoleni z wygranej i trzech punktów. W pierwszych dwóch setach graliśmy super. Musimy popracować na trzecimi setami, ale radomianie zagrali w dobrze i wygrali.

Robert Prygiel, trener Cerrad Czarni: Przyznam szczerze, że z dużymi nadziejami jechaliśmy na ten mecz, bo dwóch naszych dobrych występach. Przegraliśmy po popełniliśmy znacznie więcej własnych błędów aż 32, rywal - 18.

Roberto Piazza, trener Jastrzębskiego Węgla: - Pokazaliśmy momentami dobrą siatkówkę i uważam, że nasza wygrana jest zasłużona. Gramy z meczu na mecz coraz lepiej. Nie zagrał dziś chory Grzegorz Kosok.

Po meczu w Jastrzębiu Zdroju, radomianie zostają na Górnym Śląsku. W czwartek rano radomianie trenują na siłowni, a wieczorem już w Kędzierzynie Koźlu, gdzie w sobotę grają z miejscową ZAKSĄ.