Joanna Gorczyca, łuczniczka ŁKS Radom osiemnasta na świecie

/sid/
Joanna Gorczyca, zawodniczka Łuczniczego Klubu Sportowego Radom zajęła 18. miejsce w klasyfikacji indywidualnej mistrzostw świata kadetek, rozgrywanych w Ogden w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Radomska łuczniczka okazała się najlepszą z Polek.

Od wtorku w Ogden w stanie Utah trwają mistrzostwa świata juniorów i kadetów w łucznictwie. Wśród kadetek rywalizuje radomska łuczniczka, Joanna Gorczyca. Podopieczna Iwony Trześniewskiej spisała się najlepiej z Polek, zajmując w kwalifikacjach 26. miejsce.

W pierwszej rundzie finałowych zmagań, Gorczyca zmierzyła się z Brytyjką, Catherine Harwood. Radomianka, pewnie wygrała pojedynek 101:85. W kolejnej rundzie uległa 105:111 Rosjance, Olinie Bołotowej i nie awansowała do czołowej "szesnastki" turnieju. Została sklasyfikowana na 18. miejscu w mistrzostwach i okazało się to najlepszym wynikiem wśród Polek. Anna Kręcioch odpadła w pierwszej rundzie, przegrywając 82:107 z Australijką Alice Ingley, co dało jej ostatecznie 55. miejsce wśród kadetek.

Dominika Byra po wygranym 102:93 pierwszy pojedynku z reprezentantką Indii Padyą Wati Sardar, w kolejnym przegrała 96:104 z Australijką Elise Bernard. W klasyfikacji końcowej zajęła 28. miejsce.

Do najlepszej "ósemki" awansowały wszystkie trzy startujące w konkursie Koreanki, w tym nowa rekordzistka świata (1380 punktów w eliminacjach) Jeon Hunyoung.
Gorczycy i pozostały reprezentantkom pozostała jeszcze walka o medale drużynowe. Polki nie są bez szans. W pierwszej rundzie konkursu drużynowego zmierzą się z Hinduskami.