MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jubileusz 50-lecia obchodziła Szkoła Podstawowa numer 3 w Kozienicach. Było uroczyste spotkanie i wielu gości. Zobaczcie zdjęcia

Wojciech Szczepański
Wojciech Szczepański
Kulminacyjnym punktem uroczystości było odsłonięcie tablicy upamiętniającej 50-lecie szkoły. Więcej zobacz na kolejnych slajdach >>>
Kulminacyjnym punktem uroczystości było odsłonięcie tablicy upamiętniającej 50-lecie szkoły. Więcej zobacz na kolejnych slajdach >>>Tadeusz Klocek
Szkoła Podstawowa numer 3 w Kozienicach obchodziła jubileusz 50-lecia. Z tej okazji urządzono tam piękną uroczystość, na którą przybyło wielu gości.

50-lecie Publicznej Szkoły Podstawowej numer 3 w Kozienicach

We wtorek 26 marca w Kozienicach odbyła się wyjątkowa uroczystość - jubileusz 50-lecia obchodziła największa szkoła podstawowa w gminie, czyli Publiczna Szkoła Podstawowa numer 3 z Oddziałami Integracyjnymi imienia Jana Kochanowskiego.

Świętowanie rozpoczęło się od części oficjalnej z pocztami sztandarowymi szkoły i innych zaproszonych kozienickich placówek pedagogicznych. Na jubileusz przybyło wielu gości, w tym między innymi: Piotr Kozłowski, burmistrz Kozienic wraz z zastępcami Dorotą Stępień i Mirosławem Pułkowskim; Rafał Sucherman, przewodniczący Rady Miejskiej w Kozienicach a także księża Władysław Sarwa, dziekan kozienicki oraz Dariusz Sałek, proboszcz parafii Świętego Krzyża.

Nie zabrakło oczywiście grona pedagogicznego, obecnych i byłych pracowników szkoły, uczniów, rodziców i wychowanków szkoły.

Wszystkich powitała Agnieszka Woźniak, dyrektorka szkoły, która przypomniała także zarys półwiecznych dziejów placówki.

Z wyrazami uznania i najlepszymi życzeniami dla jubilatki pospieszyli goście z władzami miast na czele.

- Ten jubileusz to doskonała okazja, aby podziękować wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły tym, którzy tworzyli jej historię i tym , którzy tworzą jej współczesność. Podziękować za trud i wysiłek wkładany w edukację młodzieży i rozwój placówki - mówił Piotr Kozłowski

.

Burmistrz wtrącił także osobisty akcent:

- To dla mnie podróż sentymentalna do przeszłości. Do czasów, gdy byłem uczniem tej szkoły, a potem przyprowadzałem do niej swoje dzieci - wspominał.

Burmistrz nawiązał potem do obecnych czasów.

- Przychodzę tutaj, jako Burmistrz Gminy Kozienice, gdy realizujemy w tej kadencji samorządu, największe od pięćdziesięciu lat inwestycje w tej placówce. Na rozbudowę szkoły i jej gruntowną modernizację wydaliśmy rekordowe 18 milionów złotych. W dużej części to środki pozyskane z programów rządowych oraz funduszy norweskich. Nareszcie uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły będą mogli funkcjonować w warunkach XXI wieku - podkreślał w swoim przemówieniu.

Piotr Kozłowski złożył także podziękowania i gratulacje pracownikom szkoły.

- Gratuluję Pani Dyrektor, gronu pedagogicznemu i całej społeczności szkolnej jubileuszu. Dziękuję również za cierpliwość i wyrozumiałość przy utrudnieniach wynikających z prowadzonych inwestycji, zbliżamy się do końca i jestem pewny, że "Nowa Trójka" będzie ważnym miejscem na mapie naszej gminy przez kolejne kilkadziesiąt lat - powiedział burmistrz.

Po wystąpieniach kolejnych gości z gratulacjami i życzeniami odbyło się uroczyste odsłonięcie pamiątkowej jubileuszowej tablicy, którą poświęcili księża obecni na uroczystości.

Uroczystość ozdobiły występy artystyczne dzieci i młodzieży szkolnej. Pięknie zaprezentował się szkolny chór oraz starsze i młodsze grupy dziewcząt i chłopców w popisach tanecznych. Były również pokazy breakdance, baletowe i gimnastyczne. Uczniowie przygotowali także wesołe kabaretowe scenki z życia szkoły.

Występy bardzo podobały się uczestnikom wydarzenia, czemu dali wyraz gromkimi brawami.

Po zakończeniu części artystycznej częstowano gości urodzinowym tortem. Można było również zwiedzać szkołę, wspominać jej dawne czasy oraz oglądać szkolne kroniki.

Zobacz także:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie