Jubileusz Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Podpisanie umowy między szkołą i Vattenfall Heat Poland S.A.

  Podpisanie umowy między szkołą i Vattenfall Heat Poland S.A. ©Fot. Archiwum

  Co łączy rektora Politechniki Radomskiej Mirosława Lufta, jazzmana Włodzimierza Kiniorskiego, czy księdza Grzegorza Wójcika? Wszyscy oni chodzili przed laty do szkół, które dziś tworzą Zespół Szkół Technicznych.
  Podpisanie umowy między szkołą i Vattenfall Heat Poland S.A.

  Podpisanie umowy między szkołą i Vattenfall Heat Poland S.A. ©Fot. Archiwum

  Radomska szkoła należy do najbardziej znanych placówek oświatowych w regionie. Tysiące absolwentów opuściło jej musy, a dziś oferuje ciekawe kierunki kształcenia, niezwykle atrakcyjne na rynku pracy.

  PATRZĄ W PRZYSZŁOŚĆ

  Szkoła potrafi znaleźć ciekawą ofertę kształcenia, zdobywa laury, uznania. Świadczy choćby o tym tytuł "Najlepiej Zinformatyzowanej Szkoły na Mazowszu"

  - Komisja konkursowa oceniająca szkołę zbadała ją kątem ilości komputerów, drukarek, kamer internetowych, połączeń z Internetem oraz praktycznego wykorzystywania oprogramowania w szkole, nie tylko dla celów dydaktycznych - mówi dyrektor Bernadeta Kundas.

  Szczególnym osiągnięciem było też zdobycie "Zielonego Certyfikatu" I i II stopnia.
  "Zielony Certyfikat", to znak jakości, przyznawany szkołom, które spełnią określone wymagania dla placówki przyjaznej środowisku oraz zrealizują wybrane przedsięwzięcie, wynikające z warunków i potrzeb środowiska przyrodniczego i społeczności lokalnej.

  Z kolei 10 listopada 2009 roku Zespół Szkół, jako jedyna szkoła ponagimnazjalna w Polsce uzyskała tytuł "Lidera Rozwoju Zrównoważonego" za podejmowanie wielorakich przedsięwzięć proekologicznych.
  Partnerami szkoły są między innymi Vattenfall Heat Poland S.A, europejski koncern energetyczny, jest też największym w Polsce wytwórcą ciepła i energii elektrycznej w skojarzeniu, czyli kogeneracji. Dzięki tej współpracy ruszył program stypendialny, skierowanego do najzdolniejszych uczniów szkoły.

  Radomska placówka współpracuje także z konsorcjum FEN, to największy w rejonie Europy Centralnej i Wschodniej dystrybutor wielu światowych producentów urządzeń sieciowych Linksys.
  W roku szkolnym 2009/2010 szkoła będzie realizować program Microsoft IT Academy Advanced, czyli globalny system edukacyjny.

  Już w najbliższa sobotę spotkają się do Radomia absolwenci dawnych szkół, nauczyciele, uczniowie. Będą zapewne wspomnienia, długie, wzruszające rozmowy.
  Trzeba przypomnieć, że historia Szkół Technicznych w Radomiu rozpoczyna się w 1919 roku wraz z losem niepodległej Polski.

  Z kolei historia Zespołu Szkół Energetycznych rozpoczęła się wraz z dynamicznym rozwojem przemysłu energetycznego w Polsce. W 1966 roku oddano do użytku w Radomiu Technikum Energetyczne Ministerstwa Górnictwa i Energetyki. A 1 września 2002 roku przestały istnieć szkoły o długoletnich, wyjątkowych tradycjach. Po 36 latach odrębnego funkcjonowania Zespół Szkół Energetycznych i Zespół Szkół Mechanicznych połączyły się w jedną placówkę. Nie przywrócono jednak dawnej nazwy: Technikum Mechaniczno-Energetyczne, ale nadano nową: Zespół Szkół Technicznych.

  Program obchodów

  10.00 - Msza święta w radomskiej katedrze
  12.00 - Uroczysta akademia poświęcona 90 - leciu Zespołu Szkół Technicznych w Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego w Radomiu.
  15.00 - Otwarte spotkanie w murach szkoły:
  - budynek dawnego "Energetyka" ul. Limanowskiego 26/30
  - budynek dawnego "Mechanika" ul. Kościuszki 7
  20.00 - Bal Absolwenta w Centrum Konferencyjno - Szkoleniowym "U Grubego" w Wielogórze

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>