Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jubileuszowa wystawa prac profesora Aleksandra Olszewskiego "80/50" otwarta zostanie w Powiatowym Instytucie Kultury w Iłży

Barbara Koś
Barbara Koś
Z okazji wystawy Aleksander Józef Olszewski zgodził się zapozować z najbardziej znamym radomskim artystą Jackiem Malczewskim.
Z okazji wystawy Aleksander Józef Olszewski zgodził się zapozować z najbardziej znamym radomskim artystą Jackiem Malczewskim. PIK
Jubileuszowa wystawa prac profesora Aleksandra Olszewskiego "80/50" otwarta zostanie w czwartek, 29 lutego, o godzinie 17, w Powiatowym Instytucie Kultury w Iłży ulica Jakubowskiego 5.

Jubileuszowa wystawa prac profesora Aleksandra Olszewskiego "80/50" otwarta zostanie w Powiatowym Instytucie Kultury w Iłży

Wystawa zbiega się z 80 rocznicą urodzin profesora Aleksandra Olszewskiego oraz 50 leciem jego pracy twórczej. Stąd tytuł ekspozycji:"80/50".

Aleksander Józef Olszewski (ur. 27 lutego 1944 w Radomiu) – to artysta malarz i nauczyciel akademicki, profesor sztuk plastycznych. Zajmuje się malarstwem oraz mediami cyfrowymi.

Ukończył studia w zakresie malarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. Dyplom z malarstwa uzyskał pod kierunkiem doc. Lecha Kunki, a z projektowania pod kierunkiem prof. Aleksandry Pukaczeskiej.

Był jednym z głównych inicjatorów kształcenia plastycznego na Wydziale Nauczycielskim Politechniki Radomskiej. Był organizatorem i kierownikiem Katedry Sztuki, a następnie Instytutu Sztuki na tym Wydziale.

Dzięki jego staraniom, na bazie Instytutu Sztuki, w 2007 r. powołano w Politechnice Radomskiej Wydział Sztuki, którego został pierwszymi dziekanem. Jest także kierownikiem Katedry Mediów Cyfrowych i Fotografii tego wydziału.

Jest także redaktorem czasopisma "Arteria", rocznika Wydziału Sztuki. Inicjator powołania Akademickiej Galerii Sztuki "Rogatka" w Politechnice Radomskiej. Członek Okręgu Radomskiego ZPAP. Jego prace prezentowano na 23 wystawach indywidualnych i 200 zbiorowych. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 29 września 2011 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej oraz za osiągnięcia w działalności dydaktycznej i społecznej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie