Jubileuszowy 50 Memoriał imienia Władysława Miazio przeszedł do historii. W Radomiu walczyło blisko dwustu kadetów. Zobacz galerię

Maciej Kwiatkowski
Jubileuszowy 50. Memoriał im. Władysława Miazio. Pięć medali zapaśników Olimpijczyka Maciej Kwiatkowski
Najlepsi kadeci z Polski, a także czterech europejskich państw: Niemiec, Czech, Ukrainy i Litwy walczyli w Radomiu o Puchar Polski. Zawody stanowiły jubileuszowy 50 memoriał im. Władysława Miazio.

Jubileuszowy 50 Memoriał Władysława Miazio w Radomiu

W sobotę oraz niedzielę na trzech matach w Zespole Szkół Budowlanych rywalizowało blisko 200 zapaśników stylu klasycznego. Stawką zmagań były medale oraz mistrzowskie pasy- Pucharu Polski. Jednocześnie turniej miał dodatkową podniosłą rangę, bowiem był 50 Memoriałem im. Władysława Miazio.

Poza najlepszymi zawodnikami Polski w zawodach wzięły udział przedstawiciele z: Niemiec, Czech, Litwy oraz Ukrainy. Najliczniej reprezentowany był jednak radomski Olimpijczyk, który organizował zmagania i przeprowadził je niezwykle sprawnie, co może zaowocować w przyszłości otrzymaniem organizacji innych mistrzowskich zawodów.

Po sobotnich eliminacjach, w niedzielę rozegrane zostały małe finały, a więc walki o zajęcie trzeciego miejsca oraz ścisłe finały. W nich zaprezentowało się trzech młodych sportowców Olimpijczyka. W dwóch najlżejszych kategoriach wagowych walczyli: Szymon Zając i Piotr Chojak. Zając po walce na pełnym dystansie uległ ostatecznie Leonowi Rudnikowi z ZTS-u Miasto, zaś Chojak przegrał z reprezentantem kraju i zapaśnikiem Unii Racibórz - Patrykiem Krobskim.

Olimpijczyk, jednak zdobył złoty medale, ale zawodnicy tego klubu kazali swoim kibicom na niego długo czekać. Dopiero w ostatniej walce memoriały na macie pojawił się Mateusz Magierek, którego rywalem był Wiktor Błaszczyk z MLKS-u Agros Żary. Radomianin walczył bardzo odpowiedzialnie i skutecznie, i to on mógł po starciu cieszyć się z triumfu!

To nie koniec medali radomian, bowiem walki o brąz wygrywali: Jan Chojak (kategoria wagowa 45. kg) i Marcel Sosnowski (60 kg.,), który pokonał swojego klubowego kolegę: Przemysława Andrychowskiego.

Patronat medialny nad turniejem sprawowało Echo Dnia.