Judo. Świetne występy zawodników ULKS Judo Kowali. Na dwóch turniejach zdobyli aż 23 medale!

Łukasz Kościelniak
Zawodnicy ULKS Judo Kowala na ostatnich dwóch turniejach zdobyli aż 23 medale!
Zawodnicy ULKS Judo Kowala na ostatnich dwóch turniejach zdobyli aż 23 medale! ULKS Judo Kowala / Facebook
23 medale - to dobytek zawodników ULKS Judo Kowala z dwóch turniejów, które odbyły się w minionym tygodniu. Zawodnicy rywalizowali na turniejach w Nowinach i Poznaniu.

Aż 22 krążki przywieźli do Kowali zawodnicy startujący w turnieju w Nowinach koło Kielc. Siedem z nich było koloru złotego, dziewięć srebrnego, a sześciu judoków stanęło na najniższym stopniu podium. Ponadto tercet reprezentantów Judo Kowala uplasował się na czwartej pozycji. Złote medale zdobyli: Aleks Kramek, Szymon Nogaj, Nikodem Pietrucha, Eryk Rak, Mikołaj Rut, Nadia Szyszkowska oraz Piotr Woźniak. Srebro przypadło Jakubowi Kokoszy, Nikolasowi Kuterze, Grzegorzowi Majowi, Janowi Pietralskiemu, Mateuszowi Radomskiemu, Oskarowi Szmidtowi, Aleksandrowi Walczakowi, Szymonowi Wenclowi i Filipowi Woźniakowi. Brązowe medale zdobyli natomiast: Anna Rogulska, Wojtek Bińkowski, Marcel Król, Zofia Markot, Wiktor Pawłowski, Anna Rogulska i Wiktoria Szmidt.

W tym samym czasie starsi koledzy judoków z Kowali rywalizowali w Poznaniu. W memoriale Jigoro Kano wzięło udział ponad 700 zawodników z Polski, Francji, Niemiec, Rosji, Szwecji i Ukrainy. Najlepiej spośród reprezentantów Kowali spisała się Weronika Nogaj, która wywalczyła złoty medal w kategorii junior młodszy. Na piątym miejscu rywalizację zakończyła Aleksandra Kozłowska, a Alicja Domagała, Karol Domagała, Brajan Leśniewski i Oliwia Piechnik odpadli w eliminacjach.