Julia Adamczyk z RLTL Optimy Radom mistrzynią Polski w lekkoatletyce do lat 20. Złoto wywalczyła w skoku w dal. Zobacz zdjęcia

Radosław Olchowski
Julia Adamczyk z Optimy Radom złotą medalistką mistrzostw Polski do lat 20. Na zdjęciu ze swoim trenerem Arturem Błasińśkim. Optima Radom
Julia Adamczyk z RLTL Optima Radom wygrała konkurs skoku w dal podczas mistrzostw Polski do lat 20. Zdobycie złotego medalu radomianka okrasiła rekordem życiowym.

Julia Adamczyk z RLTL Optimy Radom mistrzynią Polski w lekkoatletyce

Tegoroczne MP młodzieżowców U20 odbywają się w Lublinie. No i stadion w tym mieście okazał się szczęśliwy dla Julii Adamczyk. Podopieczna trenera Artura Błasińskiego z RLTL Optimy Radom wygrała konkurs skoku w dal w pięknym stylu. Skokiem na odległość 6,25 metra zapewniła sobie złoto krajowych mistrzostw. Wynik uzyskany w Lublinie jest też dla radomianki nowym rekordem życiowym. Co ciekawe wszystkie zawodniczki, które stawały na podium tej konkurencji ustanowiły swoje „życiówki”. Srebro przypadło Julii Nobik z MKS -u Puszczykowo (6,01m.), zaś brązowy krążek wywalczyła Maja Borchardt z LLKS Pomorze Stargard (5,99 m).
Warto dodać że Adamczyk zapewniła sobie udział w mistrzostwach Europy U20, które 7 sierpnia rozpoczną się w Jerozolimie.

Starty innych lekkoatletów RLTL Optimy Radom

Tymczasem inni lekkoatleci Optimy albo już startowali, albo szykują się do startów na arenie międzynarodowej. Dwoje z radomian: Wiktoria Gadajska i Jakub Adamczyk zostali powołani do reprezentacji Polski na Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy (EYOF), który 23 lipca rozpocznie się w Mariborze na Słowenii. Gadajska pobiegnie na 400 metrów przez płotki, natomiast Adamczyk wystartuje w biegu na dystansie 3000 m. Należy dodać, że zawody mają rangę mistrzostw Europy do lat 18.

Z kolei z Finlandii, a konkretnie z Espoo wrócił średniodystansowiec Optimy Mateusz Gos. W mistrzostwach Starego Kontynentu do lat 23 rywalizował w biegu na 10000 metrów. Ostatecznie w stawce finalistów radomski biegacz zajął 7. miejsce. Uzyskał czas 29:37,65. Warto przypomnieć, że Gos to aktualny młodzieżowy mistrz Polski w biegach na 5000 m i 10000 m, a także mistrz kraju w kategorii seniorów na 10000 m. W trwającym letnim sezonie był też członkiem reprezentacji Polski, która zdobyła srebro Drużynowych Mistrzostw Europy.