Julita trzecia

/mon/

Julita Tkaczyk zajęła trzecie miejsce w Pucharze Świata w kick boxingu we włoskim mieście Piacenza. Zawodniczka Kick Sportu Radom startowała w wadze do 52 kg formuły full contact.

W półfinale radomianka minimalnie na punkty uległa utytułowanej Norweżce Solli Mette. Pojedynek miał zacięty przebieg, chwilami przewaga Tkaczyk nie podlegała nawet dyskusji, sędziowie orzekli jednak, że zwycięstwo należy się reprezentantce Skandynawii.

Przed rokiem zawodniczka Kick Sportu Radom w Pucharze Świata zajęła drugie miejsce, ulegając w finale słynnej Niemce Fatmie Akyuz. W październiku Tkaczyk wystartuje w mistrzostwach Europy.

W sumie reprezentanci Polski we Włoszech zdobyli dwadzieścia siedem medali, w tym osiem złotych. W zmaganiach wzięło udział około 1500 zawodniczek i zawodników z ponad 30 krajów.