Juniorzy Czarnych Radom pokonali Metro Warszawa

/sid/
Juniorzy Czarnych Radom (przy piłce Łukasz Zugaj) pokonali w pierwszym meczu rozgrywanego w Radomiu półfinału mistrzostw Polski Metro Warszawa J. Stobiecki
Juniorzy Czarnych Radom pokonali 3:0 Metro Warszawa, w pierwszym meczu rozgrywanego w Radomiu półfinału mistrzostw Polski. W sobotę podopieczni Krzysztofa Jaskulskiego zmierzą się z Treflem Gdańsk.

Cztery zespoły walczą od wczoraj w Radomiu o awans do finału mistrzostw Polski juniorów. Broniący tytułu mistrzowskiego radomianie, w pierwszym spotkaniu zmierzyli się z ekipą Metra. Rywale na początku pierwszego seta, zdołali wypracować czteropunktową przewagę, w dużej mierze, po błędach radomian.

Gdy podopieczni Jaskulskiego opanowali nerwy, szybko odrobili stratę. Przy zagrywce Jakuba Wachnika wyszli na prowadzenie, które systematycznie powiększali. Punkt na wagę zwycięstwa w pierwszej partii zdobył zagrywką Bartłomiej Grzechnik.

Drugiego seta gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia. Znakomicie funkcjonował radomski blok. Trudnymi zagraniami popisywali się Wachnik, Łukasz Łapszyński i Piotr Orczyk, pewnie wygrywając partię. W trzeciej odsłonie rywale próbowali toczyć wyrównana grę, jednak popełniali sporo błędów. W końcówce radomianom udało się wypracować przewagę i utrzymać ją do końca seta.
W sobotę podopieczni Jaskulskiego zagrają z Treflem. Początek spotkania w hali Publicznego Gimnazjum nr 22 w Radomiu, przy ul. Rapackiego o godz. 18.30.

- Dobrze rozpocząć turniej od zwycięstwa, ale nie popadamy w przesadny optymizm - stwierdził po meczu trener Jaskulski. - Nasza gra wyglądała nie najgorzej, teraz trzeba grać dalej.

Czarni Radom - Metro Warszawa 3:0 (25:20, 25:16, 25:20).
Czarni: Zugaj, Łapszyński, Orczyk, Wachnik, Grzechnik, Jarzyna - Jędraszek (libero).