Juniorzy Czarnych Radom wygrali dla chorego Kuby

/sid/
Po meczu zawodnicy i trenerzy obu drużyn pozowali wspólnie z rodzicami Kuby do pamiątkowego zdjęcia J. Stobiecki
Drużyna juniorów Czarnych Radom, przy ogłuszającym dopingu pokonała 3:0 MDK Warszawa. Zwycięstwo młodzi siatkarze zadedykowali koledze z drużyny, Jakubowi Pastuszce, który w klinice w Kielcach śledził relację ze spotkania.

Koleżanki i koledzy chorego na białaczkę Kuby postarali się o znakomita oprawę spotkania. Widowni w hali V Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Radomiu, którego uczniem jest Kuba, wypełniła się do ostatniego miejsca. Doping był ogłuszający. A co ważne, znakomitą grę swoich kolegów i wspaniały doping widział na monitorze swojego komputera, przebywający w Świętokrzyskim Centrum Onkologicznym w Kielcach Kuba. Postarali się o to jego koledzy, którzy specjalnie dla niego przeprowadzali bezpośrednią relację z meczu. Na żywo spotkanie obserwowali rodzice Kuby, w towarzystwie dyrekcji szkoły i włodarzy miasta.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęli warszawianie, którzy przez długi czas utrzymywali prowadzenie. Po serii dobrych ataków Rafała Pszennego, Czarni doprowadzili do wyrównania po 20, a chwilę później stanęli przed pierwszą szansą na wygranie seta. Goście obronili setbola, wyrównali i sami mieli okazję na zwycięstwo, ale atak Jakuba Sroczyńskiego odebrał im tę szansę. Miejscowi zakończyli seta efektownym blokiem.

Drugą partię, podopieczni Andrzeja Sitkowskiego rozpoczęli od znakomitej serii zagrań. Najpierw w polu zagrywki brylował Pszenny, później Sroczyński. Radomianie wyszli na prowadzenie 12:4. W trakcie tej odsłony warszawianie próbowali jeszcze walczyć, ale nie zdołali ostatecznie zmniejszyć przebiegu seta, którego asową zagrywką zakończył Sroczyński.

W trzeciej odsłonie od początku toczyła się zacięta walka. Młodzi zawodnicy niezwykle żywiołowo reagowali na każdy wywalczony punkt. Zdaniem sędziego nawet zbyt żywiołowo, bowiem Pszenny, po efektownym bloku na rywalu ukarany został żółtą kartką, za zbyt ostentacyjną radość. W połowie seta radomianie ponownie zaskoczyli rywali trudna zagrywką. Tym razem Daniel Ostrowski "wypunktował" ekipę MDK, wyprowadzając Czarnych na prowadzenie 21:16. W kolejnych akcjach, w atakach "z krótkiej" brylował Witold Skwarek, a punkt na wagę zwycięstwa w meczu zdobył Pszenny.

Po spotkaniu Kuba, za pośrednictwem kolegów, podziękował wszystkim za wsparcie i pomoc. Rodzice odebrali kartki z życzeniami i pieniądze zebrane w czasie spotkania oraz przez uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu oraz Publicznego Gimnazjum nr 22 w Radomiu.

To dopiero początek pomocy młodemu siatkarzowi. W piątek i sobotę, przed halą MOSiR, przy ul. Narutowicza prowadzona będzie zbiórka krwi. Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będą przyjmować także deklaracje od osób, które chcą zostać dawcami szpiku. Akcja trwać będzie w piątek w godz. 15.30-18 oraz w sobotę w godz. 13-18. W trakcie sobotnich spotkań siatkarzy, Czarnych z STS Skarżysko-Kamienna oraz Jadaru z MOS Będzin przeprowadzone zostaną licytacje siatkarskich pamiątek. Cały dochód z meczu Jadaru przeznaczony zostanie dla Kuby, dlatego siatkarze zapraszają wszystkich do kibicowania drużynie i jednocześnie pomocy Kubie.

Czarni Radom - MDK Warszawa 3:0 (27:25, 25:18, 25:18).
Czarni: Wasąg, Sroczyński, Bucki, Pszenny, Ostrowski, Skwarek - Filipowicz (libero) oraz Michalski.