Juniorzy Rosy Radom dobrze zaczęli zmagania w mistrzostwach Polski

/W.Ł./
Filip Zegzuła (w wyskoku) zdobył 21 punktów w meczu z MKS Dąbrowa Górnicza zdobył dla Rosy Radom. Tadeusz Klocek
Od piątku trwa w Bydgoszczy półfinałowy turniej mistrzostw Polski. Oprócz Rosy i Dąbrowy Górniczej grają, gospodarz Astoria i Czarni. W pierwszym meczu półfinałowego turnieju Radomianie wygrali 78:58 z MKS Dąbrowa Górnicza.

78:58 wygrali koszykarze Rosy Radom z MKS Dąbrowa Górnicza w pierwszym meczu półfinałowego turnieju mistrzostw Polski juniorów w koszykówce.

Dąbrowa Górnicza - Rosa Radom 58:78 (18:21, 15:24, 10:15, 15:18).
Rosa: Stanios 11, Wojno 0, Zegzuła 21, Michalski 0, Radwański 14, Markiewicz 0, Mamcarczyk 0, Witliński 0, Parszewski 9, Garbacz 8, Zwęgliński 0, Gos 15.

Radomianie pod okiem trenera Karola Gutkowskiego, turniej rozpoczęli od efektownej wygranej z Dąbrową Górniczą. Mecz zaczął się od prowadzenia Rosy po rzucie Filipa Zezguły. Później na parkiecie dominowali koszykarze ze Śląska i w 5 min. prowadzili 15:10.

Radomianie ponownie wyszli na prowadzenie w 8 min. kiedy po rzucie za dwa punkty Macieja Radwańskiego na tablicy pojawił się wynik 16:15. Kolejne minuty to już spora przewaga naszej drużyny, która wygrywała każdą kwartę. W sumie radomianie wygrali 20 punktami.

W sobotę koszykarze Rosy o godz. 19.30 zagrają z Astorią, a w niedzielę o godz. 10 z Czarnymi Słupsk. Do turnieju finałowego awansują dwie najlepsze drużyny.