Justyna Kozdryk, atletka z naszego regionu, na siódmym miejscu w mistrzostwach świata w wyciskaniu sztangi leżąc niepełnosprawnych

Radosław Olchowski
Justyna Kozdryk, atletka z naszego regionu rywalizowała w Dubaju. Na mistrzostwach świata zajęła 7. miejsce. archiwum Justyny Kozdryk
Justyna Kozdryk zawodniczka Kraski Jasieniec i RSSiRON Start Radom rywalizowała w mistrzostwach świata w wyciskaniu sztangi leżąc niepełnosprawnych. Na zawodach w Dubaju przedstawicielka naszego regionu zajęła 7. miejsce.

Kozdryk rywalizowała w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w kategorii wagowej do 45 kilogramów. Tym razem zawodniczka z naszego regionu w MŚ w wyciskaniu sztangi leżąc zajęła siódme miejsce. Na zawodach w Dubaju atletka Kraski Jasieniec i Startu Radom w najlepszej próbie podniosła sztangę ważącą 93 kilogramy. Kozdryk atakowała też 97 kg., ale bez powodzenia. Ostatecznie była siódma.
Wygrała Chinka Guo Lingling, która podniosła 120kg. Na drugim miejscu w tej kategorii uplasowała się Wenezuelka Fuentes Monasteiro (105 kg. W najlepszej próbie), zaś brąz wywalczyła atletka z Wielkiej Brytanii Newson Zoe (104 kg.).

Przypomnijmy, że Justyna Kozdryk to wielokrotna medalistka najważniejszych imprez dla sportowców niepełnosprawnych. Pierwszy sukces międzynarodowy osiągnęła w 2005 podczas mistrzostw Europy w Kawali, gdzie zdobyła srebrny medal. Rok później zdobyła pierwszy srebrny medal na mistrzostwach świata w Pusan, osiągając wynik 85 kilogramów. Z kolei podczas Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie również zajęła drugie miejsce. W kolejnych latach wywalczyła między innymi dwa tytuły mistrzyni Europy, zaś w 2021 roku po raz drugi w karierze została medalistką Igrzysk Paraolimpijskich, zdobywając w Tokio brązowy medal.
Justyna Kozdryk na co dzień pracuje w komendzie powiatowej policji w Grójcu. Łącznie ma na swoim koncie 10 złotych i 4 srebrne medale z mistrzostw świata w wyciskaniu leżąc oraz 3 srebrne medale z mistrzostw świata dla niepełnosprawnych. Medale na igrzyskach paraolimpijskich wywalczyła w podnoszeniu ciężarów. Oprócz tego ma jeszcze 6 złotych i 1 srebrny medal z mistrzostw Europy w wyciskaniu sztangi leżąc.