Justyna Kozdryk podniosła 132 kilo! To mógł być rekord świata, ale...

/sid/
Justyna Kozdryk wycisnęła sztangę o imponującym ciężarze 132 kg.
Justyna Kozdryk wycisnęła sztangę o imponującym ciężarze 132 kg. J. Stobiecki
Justyna Kozdryk i Konrad Kwietniewski z Pucharem Polski w wyciskaniu sztangi na ławeczce.

Justyna Kozdryk z Kraski Jasieniec w kategorii 48 kg oraz Konrad Kwietniewski w kategorii 110 kg zwyciężyli w rozegranym w Kielcach Pucharze Polski w wyciskaniu sztangi na ławeczce.

Kozdryk wycisnęła sztangę ważącą 132 kg, co jest najlepszym wynikiem w tej kategorii wagowej na świecie.

- Niestety, nie była przeprowadzona kontrola antydopingowa, więc wynik nie będzie uznany jako oficjalny rekord świata - wyjaśnia Mirosław Malec, trener Kozdryk. - Ale jest satysfakcja z najlepszego wyniku.

Kozdryk, dzięki udanemu podejściu do imponującego ciężaru wygrała klasyfikacje open kobiet. Jej klubowy kolega, Sebastian Wiśniewski, startujący w kategorii 56 kg, zajął z rekordem życiowym 122,5 kg, 6. miejsce.

Znakomicie spisał się także radomianin startujący w barwach Herkulesa Warszawa, Konrad Kwietniewski. Mistrz Polski juniorów po raz kolejny poprawił rekord kraju w kategorii do 110 kg. W Kielcach uczynił to trzykrotnie, zaliczając kolejno udane podejścia do ciężarów 232,5 kg, 237,5 i 242,5 kg. Drugi z radomian, Grzegorz Piwoński w kategorii 125 kg, zajął 5. miejsce z wynikiem 202,5 kg.