Kacper Kujawiak z RCS Czarnych Radom trzeci na plaży w Vaduz

Michał Nowak
Kacper Kujawiak z RCS Czarnych Radom, grając w parze z Michałem Kądziołą, zajął trzecie miejsce w turnieju CEV Satellite Vaduz. cev.lu
Kacper Kujawiak oraz Michał Kądzioła zajęli trzecie miejsce w turnieju siatkówki plażowej CEV Satellite Vaduz. Kujawiak jest reprezentantem RCS Czarnych Radom, a Kądzioła MKS Dąbrowa Górnicza. Na co dzień Kujawiak występuje ze swoim klubowym kolegą, Michałem Brylem. W Liechtensteinie jednak grał z innym partnerem.

Kujawiak i Kądzioła swój występ w Vaduz rozpoczęli jednak od porażki ze szwajcarskim duetem Heidrich / G. Kissling. Polacy popełniali więcej błędów, widoczny był także brak zgrania, co wykorzystywali rywale wygrywając do 17 i 15. W drugim pojedynku Kujawiak i Kądzioła poradzili już sobie zdecydowanie lepiej pokonując Austriaków Hupfera i Horla w setach do 13 i 11. Polacy z meczu na mecz prezentowali się coraz lepiej. Mecz w kolejnej rundzie z reprezentantami Izreala, Faiga/Hilman, rozpoczęli bardzo pewnie i szybko zbudowali przewagę wygrywając pierwszego seta do 13. W drugiej partii rywale postawili wyżej poprzeczkę, ale to biało-czerwoni wyszli zwycięsko z tej batalii.

W następnym pojedynku Kujawiak i Kądzioła mierzyli się z Norwegami Tvinde/Eithun i również nie dali rywalom wygrać nawet seta. W pojedynku decydującym o awansie do półfinału, Kujawiak i Kądzioła zagrali ze swoimi rodakami, Kosiakiem i Rudolem. Zwycięzko z tego pojedynku wyszli ci pierwsi wygrywając do 19 i 14.

Półfinał z parą Koekelkoren/van Walle był bardzo zacięty i zakończył się dopiero po tie-breaku, niestety wygraną Belgów. W starciu o trzecie miejsce Polacy spotkali się z turniejową „jedynką”, Kunertem i Dresslerem i wygrali pewnie 2:0 w setach dwukrotnie do 16.