Kadeci Czarnych Radom mistrzami Mazowsza

/sid/
Drużyna kadetów Czarnych Radom poszła w ślady starszych kolegów. Podopieczni Krzysztofa Jaskulskiego zostali mistrzami Mazowsza w siatkówce i awansowali bezpośrednio do ćwierćfinału mistrzostw Polski kadetów.

Radomianie byli jedyną drużyną z poza Warszawy, która zagrała w finale Mazowsza. Chociaż w trakcie rozgrywek ligowych kadetów pokonali wszystkich pozostałych uczestników finału, trener Jaskulski tonował nastroje, przyznając, że jego zespół chce awansować, ale podobne plany mają wszyscy finaliści.

Ale to Czarni okazali się najlepszym zespołem. Pokonali kolejno trzy warszawskie drużyny. W pierwszym, najbardziej zacięty meczu wygrali 3:2 z MDK. Kolejne dwa spotkania, z Metrem i MOS Wola pewnie wygrali, nie tracąc seta. W składzie radomian jedynie na zmiany wchodził Jakub Sroczyński. Podstawowy zawodnik drużyny kadetów nabawił się bowiem tuż przed finałem kontuzji. W każdym meczu w barwach Czarnych wystąpili kadrowicze, Jakub Wachnik, Bartłomiej Grzechnik, Piotr Orczyk i Łukasz Łapszyński.

- Jak się wygrywa, trudno być niezadowolonym - stwierdził po finale trener Jaskulski. - Udało się pokonać koalicję warszawską i wyeliminować MOS Wola, klub z bogatymi tradycjami w szkoleniu młodzieży. To nasz ogromny sukces. Nasze drużyny wywalczyły tytuły mistrzów Mazowsza w dwóch kategoriach wiekowych.

Radomianie, jako zwycięzcy finału Mazowsza zapewnili sobie bezpośredni awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Ekipy Metra i MDK, zagrają w dodatkowych eliminacjach o prawo gry w ćwierćfinale. MOS Wola odpadł z dalszej rywalizacji. Turnieje ćwierćfinałowe kadetów zaplanowane zostały na koniec marca.

- Każdy z zawodników zasłużył na pochwałę. Wiemy, co szwankuje w naszej drużynie. Naszą bolączką jest brak zgrania czterech kadrowiczów, ćwiczących na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale, z rozgrywającym, Łukaszem Zugajem, który trenuje w Radomiu. Ale myślę, że z każdym meczem będzie lepiej i do ćwierćfinału będziemy zgranym zespołem - kończy Jaskulski.

RCS Czarni Radom - MDK Warszawa 3:2 (25:16, 26:28, 25:23, 22:25, 20:18); Metro Warszawa - Czarni 0:3 (16:25, 22:25, 17:25); Czarni - MOS Wola Warszawa 3:0 (25:17, 25:17, 25:20).
Czarni: Zugaj, Wachnik, Łapszyński, Orczyk, Grzechnik, Kamiński - Deja (libero) oraz Jędraszek, Słomka, Faryna, Prze-klasa, Stawicki, Sołśnia, Sroczyński.